• facebook
  • twitter
  • googleplus

Şiyar Kılıç’ın ölü bulunması davasında Hami Kıcı’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis..detayı haberimizde

  • Nisan 15, 2022
  • 0

Kocaali Karşı Mahalle Gökçekız Sokak üzerinde bulunan bir evde 28 Nisan 2020 günü yangın çıktı. Yangında Şiyar Kılıç, yanarak hayatını kaybetti.

Olayın ardından savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın devam ettiği sırada televizyon programına katılan anne Gülüzar Amanet ile erkek arkadaşı Hami Kıcı cinayeti itiraf etti.

Bunun üzerine polis ekipleri anne ile erkek arkadaşını İstanbulda canlı yayında, Kıcı’nın kardeşi Yasin Kıcı ve annesi Emine Kıcı ise Sakarya’da gözaltına aldı. 4 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada tutuklu sanıklar Hami Kıcı ile Gülüzar Amanet ve tutuksuz sanıklar Yasin Kıcı ve Emine Kıcı hakkında karar verildi.

Mahkeme heyeti, Hami Kıcı’yı, ‘Çocuğa karşı canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçunun teşebbüs aşamasında olmasından ötürü 9 yıl, ‘çocuğa karşı eziyet’ suçundan 5 yıl ve ‘kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde ya da kişilerde korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda yangın çıkarma’dan 3 yıl hapsine hükmetti.

ANNE TAHLİYE EDİLDİ 

Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan incelemede Şiyar Kılıç’ın yangın öncesinde öldürülmüş olduğunun tespit edilmesi üzerine, sanıklar Gülüzar Amanet, Emine Kıcı ve Yasin Kıcı’nın kasten öldürme suçundan beraatlerine karar veren mahkeme heyeti, 3 sanığa Yardım ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeme suçundan 3’er yıl, ‘Suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme’ suçundan ise 5’er yıl olmak üzere toplam 8’er yıl hapis cezası verdi.

3 sanığın yargılama sürecinde tutuklu kaldıkları süreyi göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, tutuklu sanık Gülüzar Amanet’in adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı şartları ile tahliyesine, önceki celselerde tahliye olan Emine Kıcı ve Yasin Kıcı hakkında da adli kontrol ve yurt dışı çıkış yasağı şartlarının uygulanmasına karar verdi. DHA

Kaynak :sozcu

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir