• facebook
  • twitter
  • googleplus

Milli boksör Birol Aygün, gözünü Avrupa Şampiyonası'na dikti..detayı haberimizde

  • Nisan 15, 2022
  • 0

Türkiye Boks Federasyonu tarafından 18-25 Eylül tarihleri arasında Zonguldak’ta düzen eden Nuri Eroğlu hatri sayilir büyüklükte Erkekler ve Kadınlar ülkemiz Ferdi Boks Şampiyonasında 75 kiloda ülkemiz Şampiyonu var olan Birol Aygün, Mayıs ayında düzen edecek var olan Avrupa Şampiyonası öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarını ulusal takım antrenörü İshak Tiryaki eşliğinde sürdüren Birol Aygün, Avrupa Şampiyonası sonrasında Akdeniz oyunlarında da şampiyonluğu hedefliyor.

Güç ve kondisyon ağırlıklı çalıştıklarını belirten antrenörü İshak Tiryaki, “Önümüzde şu vakit Avrupa Şampiyonası ve Akdeniz oyunları var. Bu doğrultuda çalışmalarımızı ilimizde ayni ritimde devam ettiriyoruz. Sporcumuz kampa katılacak. Kamptan da seçenek etme yapılacak. Akdeniz oyunlarına gidecek kadro belli olacak. Sporcumuz 2022 ülkemiz Şampiyonu. hayat Şampiyonasında ülkemizi temsil etti. Kondisyon olarak en üst düzeyde. gün içinde çift antrenmanla bıraktığımız günden beri ayni ritimde devam ediyoruz. idman ile alakalı tek sıkıntımız yok. Şu anda belli tek süre dahada güç ve kondisyon ağırlıklı çalışıyoruz. Zonguldak’ta yapılan ülkemiz Şampiyonası çok etkiledi. Çok dahada sporcu potansiyeli oldu. ama şöyle tek durum var. Aileler sporu desteklemediği sürece sporcular heves edip salona gelse de netice alamıyor. Ailelerin sporcuları desteklemesi lazım ki o şehirde sporda muvaffakiyet olsun” diye konuştu.

Birol Aygün: “Yeni nesle misal oluyor”

Ailelere boks sporunun öneminden laf eden Birol Aygün, “Ailelere diyeceğim boks sporunu kaba, şiddet olarak yorumluyorlar. Öyle tek şey yok aslında. 13-14 senedir boks yapıyorum dahada tek yerim kırılmadı” diye konuştu. Aygün, aldığı dereceler sonrası kendisini yolda görenlerin alaka gösterdiğini hatırlatarak sözlerini şöyle ayni ritimde devam ettirdi:

“Bu sene Avrupa Şampiyonası var Mayıs ayında. Akabinde Haziran sonu Temmuz başı Akdeniz oyunları var. Hedefimiz evvel olarak Avrupa onun doğrultusunda çalışıyoruz. Bu seneki hedefimiz Avrupa’da allahın izniyle derecemiz olur. Akabinde Akdeniz oyunlarında şampiyonluk hedefliyorum. Akdeniz ülkeleri var sadece. Çocuklara öncülük olmak çok iyi tek şey. Yolda gördüklerinde tanıdıklarını söylüyorlar. Bu stil iyi muhabbetlere şahit oluyoruz. Ailelere diyeceğim boks sporunu kaba, şiddet olarak yorumluyorlar. Öyle tek şey yok aslında. 13-14 senedir boks yapıyorum dahada tek yerim kırılmadı. Haftada iki mücadele futbol oynuyoruz sakatlanıyoruz. Boks futboldan dahada iyi tek spor . Ailelerin çocuklarını yönlendirmelerini isteriz doğal ki.”

İHA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir