• facebook
  • twitter
  • googleplus

Ferdi Tayfur’a ‘istinat duvarı’ cezası..detayı haberimizde

  • Nisan 15, 2022
  • 0

Ünlü sanatçı Ferdi Tayfur 2017 Ekim-Kasım aylarında Sarıyer’deki villasının Daha önceki istinat duvarının yenilenmesi amaciyla inşaat şirketiyle anlaştı. Taraflar arasında ihtilaf yaşanınca inşaat firması işi bıraktı. Bunun üstüne Yalnızca istinat duvarının kesim işini yapması koşul olan Aksu Grup, işin tamamını bitirdi.

EKSİK ÖDEME

Şirket, 21 metre uzunluktaki kesimi ve tekrar inşası amaciyla 55 bin Lira harcandığını, Ferdi Tayfur’un kendilerine 30 bin lira, işi bırakan inşaat şirketine 10 bin Lira olmak üzere 40 bin Lira tediye yaptığını ileri sürdü.

İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI

Aksu Grup ise yüzde 18 KDV ile birlikte 64 bin 900 liralık tediye istek etti. ama Ferdi Tayfur istinat duvarının yapımının üzerinden 5 ay geçmesine karşın 24 bin 900 liralık ödemeyi yapmadı. Bunun üstüne Aksu Grup, Ferdi Tayfur ile alakalı icra takibi başlattı.

FERDİ TAYFUR DAVAYI KAYBETTİ

Borcu olmadığını belirten Tayfur ise icra takibini durdurdu. Aksu Grup’un avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye haklar Mahkemesi’ne başvurarak itirazın iptalini ve icra inkâr tazminatına hükmedilmesini istek etti. Mahkeme, davanın kabulüne karar vererek Ferdi Tayfur’un 24 bin 900 Lira tediye yapmasına karar verdi. Sanatçı Ferdi Tayfur ‘İstinaf duvarı’ davasını kaybetti

Ferdi Tayfur şirkete 24 bin 900 Lira ödeyecek.

önceki haber «

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir