• facebook
  • twitter
  • googleplus

Kene ısırığından ölenlerin sayısı 5’e yükseldi..detayı haberimizde

  • Haziran 8, 2020
  • 0

Sivas Valisi Salih Ayhan yasamsal medya üzerinden Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşı yurttaşları uyardı. Vali Ayhan, “Çevre illerimizde dahil olmak üzere gelen vakaların tedavisinde ayni ritimde devam ediyor. ama özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımız, tedbiri elden bırakmamalıdır” dedi.

KENE ISIRAN 5 KİŞİ yasamini KAYBETTİ

Sivas’ta geçtiğimiz senelerde haziran ayında görülen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakaları bu sene mart ayında görülmeye başladı. Sivas ve çevre illerden KKKA hastalığı şüphesiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne müracaat eden 101 vakadan 5’i hayatını kaybetti.

“KIRSALDA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZ TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMALI”

Sivas Valisi Salih Ayhan, yasamsal medya hesabından KKKA hastalığına karşı yurttaşları uyardı. Vali Ayhan paylaşımında, “Pandemi sürecinde yapılan bütün uyarılara kulak veren, tedbiri elden bırakmayan ve Kovid-19’la mücadelemizde en hatri sayilir büyüklükte destekçimiz var olan kıymetli Sivaslılar, kontrollü normalleşme döneminde hep birlikte yasamsal hayatımıza dönebilmek amaciyla tedbiri ihmal etmeyelim lütfen. Ayrı olarak kene yapışması hasebiyle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakaları bu sene dahada acele görülmeye başlandı. C.Ü. Tıp Fakültesi Hastanemiz bu konudaki bilgi ve tecrübesiyle çevre illerimizde dahil olmak üzere gelen vakaların tedavisinde ayni ritimde devam ediyor. ama özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımız, tedbiri elden bırakmamalıdır. Vatandaşlarımızın duyarlılığı, sağlık personellerimizin gayretleri ile pandemi de alana koyduğumuz başarının kene vakalarında da gösterileceğine inanıyor; sıhhatli günler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DHA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir