• facebook
  • twitter
  • googleplus

Eşim Ailesine Karşı Beni Savunmuyor

  • Şubat 12, 2020
  • 0

 

Evlilikler iki insanın hayatını birleştirdiği kutsal bir kurum olarak geçer. Aile olmak ve tüm hayatını paylaşmak iki taraf için de sorumluluk gerektiren süreçlerdir. Ancak çoğu evlilik sadece iki kişi arasında değil iki büyük ailenin birleşmesiyle daha çok insanla iletişim kurmaya sebep olur. Eşinizin ailesiyle geçinemiyor ve bu durumda eşim ailesine karşı beni savunmuyor diyorsanız bu durumu düzeltmek için her şeyi yaptığınızdan emin olmalısınız.

Eşimin Ailesiyle Anlaşamıyorum Ne Yapmalıyım?

Çiftler evliliklerini uzun sürdürebilmek için sabırlı ve anlayışlı olmalıdır. Birbirinizin ailesini eşinize önem veriyorsanız sevmelisiniz. Ancak karakterleriniz uyuşmuyorsa ve eşinizin ailesini sevemiyorsanız onlara eşiniz için saygı duymalısınız. Birbirine saygı duyulan ve kırıcı olmayan iletişimler genellikle sıkıntı yaşamayı engeller. Ancak siz eşinizin ailesine karşı saygılıysanız ve onlar tarafından aynı tepkiyi görmüyorsanız yapmanız gereken bazı durumlar söz konusudur.

  • Öncelikle sabırlı olmalısınız. Eşinizin ailesine saygılı davranmalı ve onlardan da aynı tepkiyi beklemelisiniz
  • Eşinizin ailesinden aynı saygıyı duymuyor ve problem yaşamaya devam ediyorsanız onlarla iletişim kurmalı ve problemlerinizi onlarla konuşmalısınız. Böylece karşı tarafın sizi anlamasını sağlayabilirsiniz
  • Konuşarak da halledemiyorsanız eşinizle en son bu durumu değerlendirmeye alabilirsiniz. Eşinizin ailesiyle daha az görüşme kararı alabilir veya eşinizle bu duruma daha farklı bir çözüm üretebilirsiniz.

Eşim Ailesine Karşı Beni Savunmuyor Ne Yapmalıyım?

Eşiniz ailesine düşkün bir birey olabilir. Bu doğal bir durumdur. Ancak siz de onun hayatında önemli bir insansınız. Öncelikle sorunlarını çözmek için kendi savunmanızı kendiniz yapmalısınız. Bunu başaramadığınız takdirde eşinizle bu durumu paylaşmalısınız.  Sorunları çözmek için her şeyi yaptınız ancak başaramadınız. Sonrasında eşinizle konuşma yoluna girdiniz ancak eşiniz sizi değil ailesini haklı görmeye başladı. Eşinize mutsuz olduğunuzu bildirdiğiniz halde size destek olmuyor ve siz her durumda çaresiz kalıyorsanız mutsuz bir evlilik sürecine girebilirsiniz. Eşiniz de sizin bu mutsuzluğunuzdan etkilenir ve ilişkiniz olumsuz bir sürece girebilir.

Eşim Sürekli Ailesiyle Olmak İstiyor Ne Yapmalıyım?

Eşinizin sizden önce de bir aile hayatı vardı. Ondan kopmaması gayet normal bir alışma sürecidir. Ancak siz eşinizin ailesiyle anlaşamıyorken eşiniz de sürekli ailesiyle vakit geçirmek istiyorsa evlilik problemleri oluşabilir. Bu problemleri çözmek için her şeyi denemişseniz ve artık umutsuzca mutsuz bir evliliğe sürüklendiyseniz boşanma kararı almış olabilirsiniz. Maltepe Boşanma Avukatı sizin bu kararınız için en uygun çözümü size sunacaktır. Evliliğinizin artık bu şekilde sürmeyeceğini düşünüyorsanız Maltepe Avukatı size boşanma konusunda yardımcı olacaktır.

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir