• facebook
  • twitter
  • googleplus

Ağda Nasıl Yapılır?

  • Ocak 29, 2020
  • 0

Kişisel bakım, her yaştaki kadın için önemlidir. Hijyenik ve pürüzsüz bir cilt için kişisel bakım büyük titizlik istemektedir. Belirli aralıklar ile yapılan bakım sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

 

İstenmeyen tüyler kimi zaman kadınları zor durumlarda bırakmaktadır. Etek, elbise gibi kıyafet seçimlerinde akla ilk gelen sorulardan biridir. Bu gibi durumlarda kalmamak için uzun süreli pürüzsüz cilt oldukça önemlidir.

 

Sağlık açısından da düzenli ağda yapımı gerekmektedir. İstikrarlı ağda kullanımında istenmeyen tüylerde gözle görünür bir azalma yaşanmaktadır. Hassas bölgelerde oluşan bu istenmeyen tüyler için birden fazla ağda seçeneği bulunur. Kişinin cilt yapısına en uygun ağdayı seçmesi ile tahriş olmayan pürüzsüz bir cilde sahip olunmaktadır. Sir ağda, inci ağda, pudralı ağda gibi pek çok ağda bulunmaktadır. Çeşitlerine göre ağda fiyatları farklılık göstermektedir.

 

Ağda Makinesi

 

İlerleyen teknoloji sayesinde ağda makinesi meydana gelmiştir. Ağda makine öncesinde sıcak su içerisinde ağda bekletilmekteydi. Ağda makinesi sayesinde kısa süre içerisinde ağda ısınmaktadır. Ağdadan en doğru sonucu alabilmek için ağdanın gerekli sıcaklığa ulaşması gerekmektedir.

 

Bu sıcaklığın cildi tahriş etmeyecek bir derecede olmasına dikkat edilmelidir. Ağda makinesi ile ağda yapım süresi de kısalmaktadır. Ağda çeşitlerinden biri olan sir ağda için sir ağda makinesi bulunmaktadır. Sir ağda düzenli kullanımda istenmeyen tüylerin azalmasına sağlamaktadır.

 

Ağda Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Her konuda olduğu gibi ağda yapımında da doğru tekniklerin uygulanması doğru sonuca ulaştırmaktadır. Ağda ve ağda makineleri sayesinde eskine oranla daha az zahmetli olan ağda yapımı ile pürüzsüz bir cilt elde edilir. Sir ağda cildi tahriş etmeyen yapısı ile en çok tercih edilen ağdalardan biridir. Böylece sir ağda makineleri de oldukça talep görmektedir. Ağda makinesi sayesinde ağda istenilen derecede bir sıcaklığa ulaşır.

Böylece cilde sürülmelidir. Tüylerin çıkış yönü göz önünde bulundurularak tek seferde ağda sürülmelidir. Sürüldükten belirli bir süre sonra ağda tüylerin çıkış yönünün tersine çekilmelidir. Bu işlemler tek seferde yapılmasına dikkat edilmelidir. Cilt genel itibariyle hassastır. İşlemin üst üste tekrarlanması cildin tahriş olmasına neden olur. Bu hususlara oldukça dikkat edilmelidir.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir