• facebook
  • twitter
  • googleplus

Murat Cavcav: Formamıza yakışır mücadele sergileyeceğiz

  • Aralık 14, 2019
  • 0

Gençlerbirliği’nin takim başkanı Murat Cavcav, kırmızı-siyahlı ekibin Süper Lig’deki iki maçını üst üstüne başkentte oynayacağına dikkati çekerek bu avantajı iyi değerlendirmek istediklerini belirtti. Kırmızı-siyahlı kulüpten yapılan izahta görüşlerine yer verilen Murat Cavcav, Ankara’da art arkaya oynanacak Göztepe ve Demir Grup Sivasspor maçlarının önemine vurgu yaptı. Fenerbahçe mücadelesi sonrası geçtiğimiz hafta İstanbul’dan istek ettikleri sonuçla dönemediklerini belirten Cavcav, “Çıkardığımız derslerle hemide bu oyunun ayni vakitte da bu stil skorların tekrarlanmaması amaciyla çabalayacağız. Önümüzde Daha uzunca tek maraton var. Kısa tek mola ve nefes amaciyla üç mücadele ardindan dönem arasına gireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ankara’da oynanacak karşılaşmalarda Göztepe ve Sivasspor’u her vakit olduğu benzeri Gençlerbirliği misafirperverliğine ve centilmenliğine yakışır şekilde ağırlayacaklarını kaydeden Cavcav, “Saha içinde ise formamıza yakışır ugras sergileyeceğiz ve kazanmak amaciyla elimizden gelenin en iyi olanini yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkentteki maçların derhal peşinden evvel devreyi deplasmanda oynayacakları Beşiktaş karşılaşmasıyla tamamlayacaklarını anımsadan Murat Cavcav, “Devre arasına civarindan üç mücadelesi asgari kayıpla geçmeyi hedefliyoruz. Sonrasında kısa tek iznin derhal peşinden 2. yarı amaciyla kampa gireceğiz.” şeklinde görüş belirtti.

“En hatri sayilir büyüklükte gücümüz taraftarımıza tekrar çok iş düşecek.” diyen Cavcav, şunları kaydetti:

“Ankara ayazını iyi iyi bilen taraftarımız, bizi tekrar yalnız bırakmayacaktır ve ’Haydi Gençler’ tezahüratıyla sahada ugras eden futbolcularımızın itici gücü olacaktır. Taraftarımızdan lig arasında ırak kalacakları Gençlerbirliği amaciyla bu iki mücadele stattaki yerlerini alıp, kırmızı-kara takımlarını nihayet dakikaya civarindan desteklemelerini rica ediyorum.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir