• facebook
  • twitter
  • googleplus

Sezon öncesi Trabzonspor haberlerinde transfer ön plandaydı

  • Ekim 24, 2019
  • 0

 

Trabzonspor’un 73. Genel Kurulu’nda başkan olarak Ahmet Ağaoğlu’nun seçilmesinden sonra yükselişe geçen Trabzonspor, genç kadrosu ve yaz transfer döneminde gerçekleştirdiği transferlerle şimdiden sezona damgasını vurmuş durumda.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Genel Kurul’da konuşan başkan, borcun 300 milyon liradan fazla azaldığını söylemişti. Kulüpte mali açıdan işler iyi gidiyorken, borçların azalmasındaki en önemli faktör sponsorlukların yanı sıra transferden gelen gelirlerin doğru olarak kullanılması gösterilebilir. Trabzonspor, transferden kazandığı paraları doğru olarak kullanmış ve yaz transfer döneminde birçok genç futbolcuyu ve tecrübeli isimleri kadrosuna katmıştı.

Trabzonspor, genç yıldızı Yusuf Yazıcı’dan kazandığı 16.5 milyon Euro’yu oldukça doğru bir şekilde kullandı. Trabzonspor haberleri, gündemden transfer sezonu boyunca hiç düşmedi. Bordo-mavili ekibin yöneticileri, transfer için yoğun mesai harcadı. Bu uğraşlar sonunda transfer sezonu sonunda 17 farklı isimle sözleşme imzaladılar.

STURRİDGE TRANSFERİ YAZ BOYUNCA GÜNDEMDEYDİ

Trabzonspor haberlerinin başında, gündemde en çok yer kaplayan şüphesiz İngiliz yıldız Daniel Sturridge oldu. İngiliz yıldızın transferi için oldukça mesai harcayan bordo-mavililer, transfer sezonunun bitmesine az bir süre kala oyuncuyla anlaştı. Kariyeri boyunca Chelsea ve Liverpool gibi üst düzey takımlarda oynayan İngiliz forvet, Trabzon haberlerinde, transfer sezonu boyunca en çok ilgi çeken konu oldu.

GÜNDEMDE YALNIZ STURRİDGE TRANSFERİ YOKTU

Trabzonspor haberlerinde yalnızca Sturridge transferi gündemde değildi. Karadeniz temsilcisi Chelsea’nin eski yıldızı John Obi Mikel’i de transfer ederek sezon başlamadan iyi bir sükse yapmıştı. Kariyerinde birçok üst düzey karşılaşmada forma giyen Nijeryalı oyucu Trabzonspor’a bonservissiz olarak katıldı. Gerçekleşen transferler sonrası trabzonspor haberleri, transfer dönemi boyunca gündemi fazlasıyla meşgul etti.

SÖRLOTH ŞİMDİDEN BEKLENTİLERİ KARŞILADI

Trabzonspor, kadrosuna tecrübeli isimleri transfer ederken birçok genç oyuncuyu da kadrosuna kattı. Beklentileri en çok karşılayan oyuncu şimdilik şüphesiz Alexander Sörloth olurken, sezon öncesinde Trabzonspor haberlerinde genç oyuncunun istatistiklerine bakıldığında belki de bu kadar iyi bir performans göstereceği tahmin edilemezdi. Donis Avdijaj’ı da transfer eden Trabzonspor, bu oyuncu için de transfer bedeli ödemedi.

Trabzonspor haberleri yalnızca bu dört isimden ibaret değildi. Kadrosuna genç oyuncular da katan bordo mavililer, Yusuf Sarı, Doğan Erdoğan ve Erce Kardeşler olmak üzere birçok yerli genç oyuncuyu ve birçok yabancı futbolcuyu kadrosuna kattı.

YUSUF VE ABDÜLKADİR HER GÜN KONUŞULDU

Transferlerin bonservisleri için oldukça düşük bir maliyet ödeyen Trabzonspor, ekonomik olarak da iyi durumda. Sponsor anlaşmalarında da iyi bir gelir elde eden Karadeniz temsilcisinin kasasına en yüksek gelir Yusuf Yazıcı’nın transferinden gelen 16.5 milyon Euro oldu. Fransız kulübü Lille yaz boyunca oyuncunun peşinden koştu ve sonunda muradına erdi.

Trabzonspor haberlerinde en çok yer tutan diğer bir konu, genç yıldız Abdülkadir Ömür’ün transfer bilmecesiydi. Oyuncuyu transfer etmek isten birçok kulüp olduğuna dair haberler, Trabzonspor haberleri arasında yer alarak gündemi meşgul etmişti. Oyuncunun transfer olmasını istemeyen kulüp, transfer sezonu bittiğinde genç yıldızını hiçbir kulübe kaptırmadı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir