• facebook
  • twitter
  • googleplus

Mustafa Cengiz: Neden sevk edildiğimi bilmiyorum

  • Eylül 25, 2019
  • 0

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Erkek Basketbol Takımı’nın doğa Sigorta ile yaptığı lansman toplantısında medya mensuplarının suallerini yanıtladı. takim olarak nihayet yaşanan olaylarda cevap veren taraf olduklarını söyleyen Cengiz, “Dün Florya’da toplantı yaptık. Fatih hoca da katıldı, randımanlı tek toplantıydı. PFDK’ya derhal sevk edildiğimi orada duydum. heyecan ettiğim neden derhal sevk edildiğim. derhal sevk gerekçesinde edep bölümünün olmadığını gördüm. Bizim tepkimiz şu, camiaları suçlamamak gerek. Bunların fıtratında var benzeri söylemler hoş değil. Biz aynı gemide ugras ediyoruz. her vakit saygılı olmamız gerekir. bendeniz kendimden korktum Bir takım medya uzuvlarında çıkan resimleri görünce. Ona da saygı duyuyorum. Bunu kanalize etmemek gerek. neden beynelmilel neden şirketler arası neden kişilerarası tek mesele olduğunda çözüm amaciyla masaya oturulduğunda evvel ihlali kim yaptı, evvel sözü kim söyledi, evvel sınırı kim geçti diye sorarlar. Biz camia olarak durup dururken hiçbir camiaya laf söylemeyiz ama İhtiyaç duyulan refleksi camiamız yerine veririz. Bizimkisi reaksiyon savunması. Sağ olsun haklar heyeti benim cümleme nasıl tek yorum getirdiyse disipline derhal sevk etti” şeklinde konuştu.

“EUROLEAGUE, ÖDÜL MİKTARINI ARTTIRMALI”

Euroleague’de tatbik edilen mükafat miktarının olması gerekenden çok düşük olduğunu belirten Mustafa Cengiz, “Bizim yaptığımız araştırmalarda Euroleague ve Eurocup’ı galip gelen takımların yoksun vaziyette sezonu bitirdiği alana çıkıyor. Biz Galatasaray olarak Daha bunu göze alacak vaziyette değiliz. Euroleague finalini kazandığında tek milyon avro alıyorsun ki bu miktar çok az. Euroleague yöneticilerin bunu arttırması ve futboldaki Şampiyonlar Ligi seviyesine getirmesi gerekiyor. Avrupa basketbolu amaciyla müthiş çalışmalar yapıyorlar. Bizim istirhamımız, onlardan Euroleague organizasyonuna katılan takımlara Parasal içsel dahada çok destek vermesi ve galibiyet başına verilen mükafat miktarını arttırması” açıklamasında bulundu.

“EMLAK ev meselesi BİRKAÇ GÜNE ÇÖZÜLECEK”

Emlak ev projesinin çözümü amaciyla çok uğraştıklarını ve belli tek aşama kaydettiklerini belirten Cengiz, “Galatasaray, Katiyen devletin ve milletin aleyhine tek yapılanma içinde olmamıştır. Biz Katiyen karşılıksız tek şey almadık. Devletimiz spor kulüplerine Sahiden çok muavin oluyor. Emlak Konut’ta teslim ile alakalı mesele oldu. Florya’dan şu vakit çıkamıyoruz. Neden, biz değiliz. Bize verilen arazinin işgal altında olması. Devletimiz bu araziyi çıkartmak zorunda. Galatasaray, burada direk taraf değil, biz müdahale ettik. Arazinin tasarılarını yaptık, her şey hazır. İçinde kil madeni ve taş ocağı olmuş. Mahkemeden önlem kararı alıyor, olacak iş değil. Biz hukuku çiğneyemeyiz. Bu beklentinin herkese çok zararı oldu. Riva’daki Düşer Vadisi projesi ayni ritimde devam etmekte. Müthiş tek oluşum var. Oradan haneler alın. mesele Florya’yı taşıyamamak. Sağ olsun devletimiz ile çok sıkı görüşüyoruz. tek noktaya geldik mevzunun çözümü için. O meselesi da bu erken yarın halledeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KAPALI SPOR SALONU İÇİN SPONSOR ARAYIŞI İÇERİSİNDEYİZ”

Galatasaray Basketbol Takımı amaciyla yapılması tasarilanan kapalı spor salonu inşaatı amaciyla çalışmaların sürdüğünü belirten Cengiz, “Kapalı salon geldiğimiz günden beri uğraştığımız tek konu. Her şey hazır ama kapalı spor salonunu uygulamak amaciyla ağırbaşlı sponsor arayışlarımız var. Ne yazık ki Avrupa üzerinden Türkiye’ye sponsorluk akışında ağırbaşlı sıkıntı var. bendeniz çok dile getirmek istemiyorum ama kıymetli tek üniversitemiz ile projemiz var. Stadın mümkün maliyetini bulmak amaciyla tek teknokent projesi oluşturmayı hedefliyoruz. Kombine olayını dahada konforlu vaziyete getirmeye çalışacağız. Bizim allahın izniyle kendisinin stadımız er veyahut geç, bitecek. Bundan emin olabilirsiniz” diye konuştu.

(DHA)

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir