• facebook
  • twitter
  • googleplus

Minik Leyla’nın ölümüyle ilgili 7 sanık hakim karşısında

  • Eylül 20, 2019
  • 0

Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin 15 Haziran 2018 tarihinde gittiği Bezirhane köyünde kaybolduktan 18 vakit ardindan cansız bedeni bulunan dört yaşında olan kızları Leyla Aydemir’in ölümüyle alakalı biri yakalanmis 7 sanığın yargılanmalarına Ağrı 1. Ağır karar Mahkemesinde başlandı. Duruşmaya tutuksuz 6 maznun katılırken, yakalanmis Mehmet Ali Aydemir’in SEGBİS irtibatı ile Elazığ cezaevinden bağlanması bekleniyor.

Minik Leyla’nın ölümüyle alakalı hazırlanan iddia dokümanı onay edilirken, iddianamede yakalanmis Mehmet Ali Aydemir (28), Yusuf Aydemir (42) ile köylülerden B.D., H.D., A.A. ve eşi Y.A. ile alakalı ‘çocuğa veyahut beden ve ruh itibariyle kendisini savunamayacak vaziyette bulunan kişiye karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘iştirak seklinde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 14’er seneye civarindan mapus verilmesi istendi.
Ayrıca duruşmada yargılanan Leyla Aydemir’in öz amcası Yusuf Aydemir’in oturduğu yerde gülmesi üstüne mahkeme başkanı ‘Sen kime Niçin sırıtıyorsun’ diye sordu. Sanığın ‘Ben Yusuf Aydemir’im’ yanıtı üzerine, ‘Neyle yargılandığını biliyor musun? Yeğenini öldürmekle yargılanıyorsun, tek de sırıtıyorsun’ dedi.

Sanıklardan B.D. ise erkek çocuğunun Kanada’ya gönderilmesinden dolayı sıkıntı yaşandığı amaciyla baba Nihat Aydemir’e kin beslediği iddiasını onay etmeyerek beraatını istedi.

Ne olmuştu?
Leyla Aydemir, 2018 seneninde Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın evvel bugünü ailesi ile birlikte bayram ziyareti amaciyla gittiği Bezirhane köyünde kaybolmuş ve 18 vakit ardindan minik kızın cansız bedenine ulaşılmıştı. mevzu hakkinda baba Nihat Aydemir’in amcasının erkek çocuğu Mehmet Ali Aydemir tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Özge Bozo – Ramazan Demir

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir