• facebook
  • twitter
  • googleplus

Cem Yılmaz’dan RTÜK’e alkol ve sigaralı gönderme!

  • Ağustos 5, 2019
  • 0

Defne Samyeli ile yaşadığı aşkla gündemden düşmeyen Cem Yılmaz, yasamsal medya hesabından yayınladığı videoyla RTÜK’e gönderme yaptı.

BİRÇOK ÜNLÜ İSİM YORUM YAPTI

Instagram hesabından sigara ve içki kullandığı anların videosunu yayınlayan Cem Yılmaz, “Bu akşam Netflix’te 22.00 de ‘Düşkünüm Sana” ifadelerini kullandı. Yılmaz’ın videosu başta takipçileri olmak üzere Bir hayli meşhur ad tarafından yorum ve zevk yağmuruna tutuldu.

RTÜK NETFLİX İLE İLGİLİ NE karar VERMİŞTİ?

Türkiye’de de yüzbinlerce üyesi var olan Netflix, Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre artık denetime doğal tutulacak. Radyo, tv ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu ile alakalı Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Yönetmeliğe göre yayınlarını web üzerinde saglamak istek eden medya hizmet sağlayıcılarının RTÜK’ten yayın lisansı alması gerekiyor. ‘Radyo, tv ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkındaki Yönetmelik’ RTÜK’ün onuncu hafta içinde yaptığı toplantıda oy çokluğuyla onay edilmişti. İkisi belli tek süre toplaminda 26 maddeden oluşan yönetmelik, Mart ayında yapılan yasal değişikliklerin uygulama çerçevesini belirliyor ve web üzerinden yapılan radyo ve tv yayını yapan kuruluşları ile isteğe bağlı (on demand) olarak tanımlanan izleyicinin istediği muhtevası istediği vakit izleyebildiği platformlarla alakalı düzenlemeleri içeriyor.

YÖNETMELİK NELERİ KAPSIYOR?

RTÜK’ün internetteki her biçimde yayını denetleyip, cezalandırmasına imkan tanıyan yönetmelikle web ortamında itinali olarak yapılan her biçimde yayın, dizi-film, televizyonlardaki dizilerin web üzerinde yapılan yayını, ferdi TV ağı girişimleri, yurttaş haberciliği de denetim kapsamına alındı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir