• facebook
  • twitter
  • googleplus

Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın ardından Halkbank da konut kredisi faizini düşürdü

  • Ağustos 3, 2019
  • 0

halk bankalarının tamamı kredilerde nema indirimine gitti. Bir gün evvel tarım Bankası ve Vakıfbank ev ve tüketici kredilerinde indirim yaptığını açıklamıştı. bu erken ise Halkbank ev kredisi faizini 180 ay vadede yüzde 0,99’a çektiğini duyurdu.

0,99’DAN BAŞLAYACAK

Halkbank’tan yapılan izaha göre, tüketici kredilerinde 60 aya civarindan vade imkanıyla aylık yüzde 1,49’dan başlayan nema oranları sunan banka, ev sahibi olmak istek eden müşterilerine hususi aylık yüzde 0,99’dan başlayan seçeneklerle de ev kredisi desteği sağlayacak. Ayrıca, Halkbank ile etkin çalışan ev sektörü firmaları Banka’ya katkı hissesi ödeyerek, müşterilerine yüzde 0,79 nema oranı ile kredi kullanma imkanı sağlayabilecek.

Ticari kredilerde ise, nema oranları firma değerlendirme notuna göre belirlenecek ve değerlendirme notu çok firmalar senelik yüzde 17’den başlayan nema oranıyla kredi kullanabilecek.

ZİRAAT VE VAKIFBANK DA FAİZİ DÜŞÜRMÜŞTÜ

tarım Bankası ve Vakıfbank da ev kredisi faizini 180 aya civarindan yüzde 0,99’a, tüketici kredisi faizini ise aylık müşterilerine yüzde 1,49, başka müşterilerine ise yüzde 1,59 olarak uygulamaya başlamıştı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir