• facebook
  • twitter
  • googleplus

Bir garip olay! Parasının çalındığını polis kapıyı çalınca öğrendi

  • Ağustos 3, 2019
  • 0

“Altın kızlar” diye tabir edilen gezici hırsızlık çetesi tarafından tek ikamette yapılan hırsızlığı polis aydınlatırken, ev sahibi parasının çalındığını zabita gelince öğrendi.
Kahramanmaraş’ta evvelki vakit saat 18.00 sularında, gezici hırsızlık şebekelerine baz alinarak Şehit Evliya semtinde bulunan kati duvar civarında devriye atan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ofis Amirliği ekipleri, vaziyetinden şüphelendiği üç kadını incelemek üzere durdurdu.

GÖZALTINA ALINDILAR

Ekipler tarafından şüphelenilen üç kadın, sivil ekipler tarafından şubeye götürüldü. Yapılan üst aramasında, 570 Lira para kazanç ve tek adet altın yüzük bulundu. Ayrı olarak kapı açmak amaciyla kullanılan plastik aparat da kadınların üzerinde bulundu. Hırsızlık yaptıkları saptanan yazgı K. ve D.Ç. gözaltına alındı.

PARASININ YERİNDE OLMADIĞINI GÖRÜNCE ŞOK OLDU

Paranın ve yüzüğün kime ait olduğunu araştıran ekipler, paranın çalındığı ikamet sahibi Serpil Günal’a gitti. Polisi kapısında gören Günal’ın, hırsızlık olaylarından bihaber olduğu alana çıktı. zabita memurlarının suali üzerine, ziynet eşyalarını ve parasını koyduğu yeri denetim eden Günal, parasının yerinde olmadığını görünce şok oldu.

Serpil Günal

“EVİ KIZIMIN DAĞITTIĞINI DÜŞÜNDÜM”

Evinde yaşanan hırsızlık olayından bihaber olduğunu belirten Serpil Günal, “Ben Haneye geldiğimde ev belli tek süre dağınıktı ama bendeniz kızımın dağıttığını düşünmüştüm. zabita memurları gelip bana sorduğunda bendeniz şok oldum. Ziynet eşyalarımı ve parayı gizlediğim yeri tek bir bendeniz biliyorum çünkü. Polisler gelmese belki de günler Hem de aylar ardindan ayrım ederdim. Neticede devamlı oraya bakmıyorum. Allah razı olsun zabita ekiplerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

“DİKKATSİZLİĞİM YÜZÜNDEN BAŞIMIZA BÖYLE BİR ŞEY GELDİ”

Normalde kapısını devamlı kilitleyerek haneden çıktığını söyleyen Günal, “Ben bu konulara çok dikkat ederim. haneden çıkarken netlikle kapıyı kilitlerdim. bu erken kızım kilitlememiş. tek anlık dikkatsizliğimiz sebebinden başımıza bunun benzeri tek şey geldi. bendeniz buradan herkesi uyarmak istiyorum. haneden çıkarken kapıyı kilitleme konusuna dikkat edelim” diye konuştu.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA

Öte yandan, Kahramanmaraş güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, gezici hırsızlık şebekelerine baz alinarak önleyici, caydırıcı ve engelleyici uygulamalara ayni ritimde devam ettiğini belirterek şu açıklamalara yer verdi;

“Bohçacı ve dilenci görünümlü kuşkulu kadınların hırsızlık Emelli Haneye girememesi amaciyla kapıların anahtar ile kilitlenmesi gerekiyor. Kapıların Yalnızca çekilerek kilitlenmeden bırakılması seklinde sade yöntemlerle kolayca açılabiliyor. Kapı ara boşluğundan kart sokmak suretiyle kapı dili düşürülüp ani çok saniyede hırsızların içeriye giriyor. en iyi yöntem, komşuya dahi gidilse kapının kilitlenmesidir.”

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir