• facebook
  • twitter
  • googleplus

18 yaşındaki futbolcu Yağız Kandemiroğlu, madenci oldu

  • Temmuz 4, 2019
  • 0

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor’da takim formasi giyen 18 yaşında olan toy stoper Yağız Kandemiroğlu, geçtiğimiz aylarda Türkiye Taşkömürü Kurumu‘nun (TTK) kurasından çıkarak, Kozlu müessesinde işe başladı.

ülkemiz Taşkömürü Kurumu’nun geçtiğimiz aylarda Zonguldak’ta bin kişilik pano ayak işçisi amaciyla bakanların katılımıyla Site Spor Salonu’nda kura çekimi gerçekleştirdi. Kura çekimine TFF 2.Lig takımı Zonguldak Kömürspor’da şuurlu futbolcu olarak ugras eden toy stoper Yağız Kandemiroğlu da müracaat yaptı. Şans yapıtı kuradan çıkan toy oyuncu Kandemiroğlu sağlık denetimi ve güvenlik soruşturmasını geçerek 15 hergün eğitimin derhal peşinden Kozlu Müessesinde işe başladı. 18 yaşında olan toy yeralti maden işçisi Yağız Kandemiroğlu hemide şuurlu olarak futbol hayatını sürdürüyor ayni vakitte da yerin metrelerce altına girerek yer altındaki kömürü çıkarıyor.

“YER ALTINDA GÜZEL DOSTLUKLAR KURUYORUZ”

18 yaşında olan toy yeralti maden işçisi Yağız Kandemiroğlu, “Ben de artık tek yeralti maden işçisiyim. İlk evvel yapabilir miyim diye düşündüm ama yer altına girince bendeniz de yeralti maden işçisi ağabeylerim benzeri ekmek param amaciyla çalışmaya başladım. güç tek meslek. Kömür karasına alışkın değilim. dahada evvel hiç yer altına girmedim. Ama çalışmaya başladıktan ardindan alışmaya başladım. Yer altında ki ağabeylerimizle de iyi dostluklar kuruyoruz. Bu mesleği hiç bırakmaya niyetim yok” dedi.

“‘FUTBOL VE MADENİ BİRLİKTE YÜRÜTECEĞİM”

Futbolculuk hayatına ayni ritimde devam edeceğini belirten Kandemiroğlu, “Futbolculuk hayatıma ayni ritimde devam edeceğim. şuurlu olarak Zonguldak Kömürspor’un futbolcusuyum. Futbolu ve madeni birlikte yürütmeyi düşünüyorum. İkisini tek arada yürütecek güçteyim. Futbol benim hayatım. Çocukluğumdan beri top oynuyorum. Onu da bırakmaya hiç niyetim yok” diye konuştu.

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir