• facebook
  • twitter
  • googleplus

Mültecilerin bulunduğu kamyon devrildi! 5 ölü, 37 yaralı

  • Mayıs 16, 2019
  • 0

Kaza, saat 20.00 sıralarında Van’ın Tuşba kazasina bağlı Ağartı Mahallesi’nde alana geldi. Yurda illegal yollardan giriş yapan Afganistan ve Pakistan tebaalı kaçakları taşıyan ismi Daha bilinmeyen Türk sürücünün kullandığı 38 UL 976 plakalı kamyon, yokuş aşağı inerken virajlı yolda kontrolden çıktı. Sürücüsünün araç direksiyonu hakimiyetini kaybettiği kamyon şarampole yuvarlandı. Metrelerce sürüklendikten ardindan takla atan araç, zit vaziyette durdu.

Can pazarının yaşandığı kazada evvel belirlemelere göre kamyonun altında var olan 5 kaçak hayatını yitirdi, 39 kişi de yaralandı. İhbar üstüne talihsiz kaza adina jandarma, itfaiye sağlık ve arama kurtarma ekipleri derhal sevk edildi. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından yapılan evvel müdahalelerin derhal peşinden çevredeki hastanelere kaldırıldı. Cesetler ise olay adina kazançlan vinç yardımıyla kaldırılan kamyonun altından itfaiye görevlileri tarafından çıkartılarak hastanelere gönderildi. aynı zamanda arama kurtarma ekipleri de talihsiz kaza kisminda yaralı ve ceset araması yaptı.

SÜRÜCÜ YARA ALMADAN KURTULDU

Bu arada ismi bilinmeyen Türk şoför, olay adina gelen zaptiye tarafından gözaltına alındı. Kazada yara almadan kurtulan sürücünün kamyon şarampole yuvarlanmadan evvel araçtan atlamış olabileceği öne sürüldü. zaptiye talihsiz kaza ile alakalı tahkikat başlattı.

TEKNELERLE ERCİŞ’E, ORADANDAN BATI İLLERİNE GİDİYORLAR

Kaza ile alakalı tahkikat sürerken zaptiye yetkililerinden alınan bilgiye göre yurda kaçak yollarda giren düzensiz göçmenlerin, organizatörler tarafından araçlarla Van Gölü’nin kıyı kesimine getirildiği ve güvenlik güçlerine yakalanmamak amaciyla gece saatlerinde, kırsal kesimdeki semt aralarından geçtiklerini belirttiler. Van Gölü kıyısına kazançlan bu kaçakların tekrar geç saatlerde teknelerle Erciş’e götürüldüğü ve buradan da batı sehirlere gönderildikleri öğrenildi. DHA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir