• facebook
  • twitter
  • googleplus

Minik Zeynep’in Başını Tuğla ile Ezen Caniden Akıl Almaz Savunma

  • Mayıs 2, 2019
  • 0

Kırklareli’de geçen Mart ayında 11 yaşında olan kuzeni Zeynep Esin’i başına tuğla ile vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kerem S’nin (28), minik Zeynep’i eşiyle karıştırdığını söylediği öğrenildi. Kerem S’nin olay hatıranı aldığı ilaç ve içki hasebiyle hatırlamadığını ama cinayetten pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Kırklareli Merkez’de geçtiğimiz Mart ayında kuzeni Zeynep Esin’i başına tuğla ile vurarak öldüren Kerem S.’nin mahkemedeki yargılanmasında çelişkili ifadeler verdiği alana çıktı. Öncelikle Zeynep Esin’i iterek yere düşürdüğünü, başına tuğla ile vurmadığını söyleyen Kerem S, aynı mahkemede dahada ardindan olay anına değin hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.

POLİSTEN KAÇMIŞ

Cinayetin alana geldiği vakit babasına ait arabasıyla Kırklareli’de gezintiye çıktığını söyleyen Kerem S. dahada ardindan zabita ekipleri tarafından durdurulunca at arabasını bırakıp kaçtığını söyledi. Kerem S. zabita tarafından aranması olduğu amaciyla polisten kaçtığını belirterek, at arabasını da polise yakalattığı amaciyla babasından dayak yediğini, bu yüzden de cinayet bugünü moralinin bozulduğunu söyledi.

“KOLUMU JİLETLE KESTİM”

Kerem S’nin mahkemede kolundaki çizik ve yara izleriyle alakalı suale ise, “Babam bana tokat atınca sinirlendim. Duvarı yumrukladım. dahada ardindan da kolumu jilet ile kestim. Elim ve kolumdaki yaraların nedeni bu sebepler” dediği belirtildi.

OLAYDAN ÖNCE İLAÇ VE içki ALMIŞ

Kerem S’nin cinayetten evvel çöpten bulduğu sakinleştirici ilaçları içtiği ve derhal peşinden da içki aldığını söylediği öğrenildi. Zanlı, aldığı içki ve ilaçların tesiriyle olay anına değin hiçbir şey hatırlamadığını öne sürdü.

ZEYNEP’İ ŞÜPHE ÇEKMEMEK İÇİN ALMIŞ

zabita tarafından aranması olduğu amaciyla kuzeni Zeynep’i yanına aldığını belirten Kerem S’nin, dahada ardindan semt bakkalından içki satın aldığı ve içtiği içkinin de tesiriyle algılarını kaybettiğini söylediği belirtildi.

ÇELİŞEN İFADELER VERMİŞ

Öte istikametten Kerem S’nin mahkemede birbirini tutmayan ifadeler verdiği öğrenildi. İlk başlarda içki aldığı amaciyla olay hatıranı hatırlamadığını söyleyen Kerem S’nin, aynı yargılamanın sonuna doğru Zeynep’in başına tuğla ile vurmadığını, ittirdiğini söyleyerek bu anları net tek şekilde anımsaması dikkat çekti.

EŞİNE BENZETMİŞ

bütün bunların yanı sıra cinayetle alakalı Kerem S’nin söylediği en dikkat çeken Bölüm ise Zeynep’in öldürülme anı oldu. Kerem S’nin metruk binaya Zeynep’le nasıl gittiğini hatırlamadığını ama dahada ardindan Zeynep’i boşanmak üzere olduğu eşi T.S’ye benzettiği öğrenildi. Kerem S’nin ifadesinde “Zeynep’i eşime benzetmiş olabilirim. Eşim sandığım Zeynep’e boşanma ile alakalı tek şeyler söyledim. Çocuğumun olduğunu, neden benden ayrılmak istediğini sordum” dediği öğrenildi.

“TUĞLA İLE VURMADIM”

Öte yandan, başına aldığı darbelerle öldürülen Zeynep Esin’in başına tuğla ile vurmadığını argüman eden zanlının olay yerinde bulunan kanlı tuğlayla alakalı soruya, “Başını çarpmasından kaynaklı olabilir” şeklinde cevapladığı öğrenildi. Yaşanan bunca gelişmelere karşın zanlının cinayetten dolayı pişman olduğunu ve tutuksuz yargılanmak istediğini söylediği öğrenildi. ama mahkeme, Kerem S’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir