• facebook
  • twitter
  • googleplus

Rus Bakan, Venezuela’dan petrol ihraç etme yolları arayacak

  • Mart 29, 2019
  • 0

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak bu erken yaptığı açıklamada, Venezuela’dan yakit ihracatını artırmanın yollarını görüşmek üzere Venezuela yakit Bakanı Manuel Quevedo ile müzakereyi tasarıladığını söyledi. Novak müzakerenin yeri veyahut ne vakit gerçekleşeceği ile alakalı bilgi vermedi.

Venezuela yakit Bakanı ve devlete ait yakit şirketi PDVSA’nın başkanı Quevedo, Venezuela’nın, ABD’ye giden petrolü tatbik edilen yaptırımlardan dolayı Rusya’nın en hatri sayilir büyüklükte yakit şirketi Rosneft’e veyahut başka yerlere yönlendirebileceğini söylemişti.

Venezuela’da kendini belli tek süre hükümet başkanı duyuru eden ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’ya her biçimde desteği veren ABD, hükümet Başkanı Nicolas Maduro’yu sıkıştırmak amaciyla sık sık tertemiz yaptırım kararları alıyor.
ABD, Venezuela petrolünün en hatri sayilir büyüklükte alıcısıydı. ama petrole ve altın satışlarına karşı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yaptırımları, ülkenin mali vaziyetine hatri sayilir büyüklükte zarar verdi. Ülkenin yakit şirketi PDVSA ve ABD’deki petrokimya şirketi Citgo’ya uyguladığı yaptırımlarla Venezuela’ya ahenk gösteren ücret vuruş vuran ABD, en nihayet bu ayın başında Venezuela ordusuna aza 6 kişiye dahada yaptırım kararı almıştı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir