• facebook
  • twitter
  • googleplus

Datome ve Ahmet Düverioğlu, öğrencilerle bir araya geldi

  • Şubat 20, 2019
  • 0

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın oyuncularından Luigi Datome ve Ahmet Düverioğlu, İstanbul bay Lisesi’nin öğrencileriyle tek araya geldi.

İstanbul bay Lisesi’ndeki oturuma katılan Datome ve Ahmet, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Türkçe olarak “Türkçe konuşmak amaciyla hazır değilim. Özür dilerim.” diyerek sözlerine başlayan Datome, bu sezon THY Avrupa Ligi’ndeki hedeflerinin tekrar zirve oldunu belirterek, “Hedefimiz sezon başından beri 4’lü Final’e kalmak. Orada olmaktan fazlasını hedefliyoruz. üç senedir buradayım ve hep 4’lü Final oynadım. Orada şansınız yüzde 25 oluyor. İspanya’ya gittimiz halde sonuna civarindan savaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir öğrencinin “Zeljko Obradovic’le çalışmak nasıl tek duygu?” sualine Datome, “Çok şanslıyız ama onun oyuncusu olmak basit değil. Onun standartlarını yakalamak basit değil. Kariyeri ne civarindan başarılı biri olduğunu gösteriyor. Onun söylediği her şeyi öğrenmek istiyoruz. Basketbol dışında da ondan çok şey öğrenme şansınız var. Bize iyi insan olma ile alakalı da çok katkısı oluyor.” Cevabını verdi.

Örnek aldığı sporcuyu da açıklama eden Datome, “Örnek aldığım sporcu İtalyan futbolcu Del Piero’dur. Sporcu olarak oyun modelim oydu. Çok adildi sahada ve misal biriydi.” dedi.

FIBA ile Avrupa Ligi idaresi arasındaki sıkıntı hasebiyle İtalya ulusal Takımı’nda sezon içinde oynamamanın üzüntüsünü yaşadığını aktaran Datome, “Çok perişan tek durum bu. İtalya ulusal Takımı’nın kaptanıyım ve cuma bugünü maçımız var. takim maçımız da o gün. Bunun amaciyla ulusal takımda oynayamıyorum. Umarım çözülür.” diye konuştu.

Ahmet Düverioğlu da THY Avrupa Ligi’nde hedeflerinin zirve olduğunu anlatarak, “Bu sene her sene benzeri çok zor. Her takım şampiyonluğu hedefliyor. Bu sene şampiyonluğu çok istiyoruz. Elimizden geleni yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Başantrenör Zeljko Obradovic’le çalışmanın önemine vurgu yapan Ahmet Düverioğlu, “Saha içinde antrenmanlarda agresif ama alan dışında çok şakacı biridir. Bu başarıda çok hatri sayilir büyüklükte hissesi var. Benim başarımda da çok hatri sayilir büyüklükte hissesi var. Efsane tek koç. Bana çok yararı oldu. Dünyanın en mühim koçlarından biri.” şeklinde konuştu.

AA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir