• facebook
  • twitter
  • googleplus

Yağmurun ardından kar gelecek! Meteoroloji’den İstanbul’a son dakika uyarısı…

  • Ocak 12, 2019
  • 0
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet dakika tahminlerine göre yurdun batısı hafta sonunu yağmurla geçirirken, dahil ve doğu kesimlerde kar hafif kar yağışı tesirli olacak. nihayet dakika tahminlerine göre pazartesiden bu yana ülkemiz tekrar soğuk ve karlı sema dalgasının tesiri altına girecek. İstanbul’da salı bugünü karla karışık yağmur, çarşamba bugünü ise kar bekleniyor…

Son dakika tahminlerine göre ilerleyen günlerde gündem tekrar kar olacak. Batıda sağanak yağışlarla geçecek var olan hafta sonu, doğuda hafif kar yağışıyla geçecek. İlerleyen günlerde sema sıcaklıklarının düşmesiyle vatan genelinde kar yağışının etkileyeceği bölgeler artacak. İstanbul, Ankara ve yurdun hatri sayilir büyüklükte tek kesminde çarşamba bugünü kar yağışı bekleniyor.

hava-durumu-kar-12-ocak

HAFTA SONU SAĞANAKLARA DİKKAT!

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre; Marmara’nın cenup ve doğusu, Ege, batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, batı Karadeniz ile Edirne, Tekirdağ, Kırşehir, Çorum, Amasya ve Samsun çevrelerinin yağışlı olasılık ediliyor. Yağışların; çoklukla yağmur ve sağanak, batı Karadeniz’in dahil kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Antalya ortada ve batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), bu erken saatlerinde İzmir, Balıkesir ve Çanakkale’nin cenup ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞECEK

Hava sıcaklıklarının Marmara ile batı Karadeniz kıyılarında tek ila üç derece azalacağı, başka yerlerde mühim tek farklık olmayacağı, dahil ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, başka bölgelerde mevsim normallerinin altında seyredeceği olasılık ediliyor.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir