• facebook
  • twitter
  • googleplus

Teslim olan ünlü et lokantasının sahibi tutuklandı!

  • Ocak 12, 2019
  • 0
Düzce’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında itirafçı olmak istediği gerekçesiyle teslim var olan Bolu Dağı’ndaki ‘İsmail’in Yeri’ adli meşhur et restoranının sahibi İsmail Çolak (65), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz vuruş girişiminin derhal peşinden başlattığı tahkikat kapsamında, FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesiyle ile alakalı yakalama kararı çıkarılan ve tek asama Bolu Dağı’ndaki ‘İsmail’in Yeri’ adli meşhur et lokantasını işleten İsmail Çolak’ın, Finlandiya’ya kaçtığı tespit edildi. ‘Umreye gidiyorum’ diyerek vuruş girişiminden 6 ay evvel Şehirden ayrıldığı saptanan Çolak, evvelki vakit itirafçı olarak teslim olmak istediğini Türk makamlarına bildirdi. Talebin onay edilmesi üstüne İsmail Çolak, uçakla geldiği İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı.

ADLİYEYE derhal sevk EDİLDİ

Düzce İl güvenlik Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen Çolak, Kaçakçılık ve örgütlü Suçlarla ugras Müdürlüğü ekiplerince sorgulandı. İsmail Çolak, işlemlerinin derhal peşinden bu erken Düzce Adliyesi’ne derhal sevk edildi.

TUTUKLANDI

Düzce’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında itirafçı olmak istediği gerekçesiyle teslim var olan Bolu Dağı’ndaki ‘İsmail’in Yeri’ adli meşhur et restoranının sahibi İsmail Çolak (65), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. FETÖ/PDY üyesi olmak, örgüte yardım ve finansal destek sağladığı gerekçesiyle tutuklanan İsmail Çolak, Çilimli Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. DHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir