• facebook
  • twitter
  • googleplus

Sopayı gören çarşaflı soyguncular kaçtı

  • Ocak 12, 2019
  • 0
Manisa’da, kara çarşafa bürünen silahlı iki soyguncu, kuyumcuyu soymaya çalışırken, işletme sahibi Alaattin Yavuz’un sopayla karşılık vermesi üstüne kaçtı. Polis, soyguncuların kimliklerinin belirlenip yakalanması amaciyla çalışma başlattı.

Olay, geçen çarşamba günü, Şehzadeler kazasi 50’nci sene mahallesi Horozköy Caddesi üzerinde bulunan kuyumcu dükkanda alana geldi. Yalnızca göz bölümlerinin gözüktüğü kara çarşafa bürünmüş iki kişi, kuyumcu dükkanına girdi. Yüzükleri inceleyen şüphelilerin hareketleri, iş yeri sahibi Alaattin Yavuz’un (60) alakasını çekti. İşyerinin güvenlik kamerasına yansıyan o anlarda; şüphelilerden biri yüzüklere bakarken belindeki tabancayı, ötekisi ise av tüfeğini çıkardı. İki kişi dahada ardindan silahlarla, evli ve 8 bebek babası Alaattin Yavuz’a vurdu. Bu sırada dükkanda müdafaa Emelli tutulan sopayı eline geçiren Alaattin Yavuz, karşılık verdi. Neye uğradığını şaşıran soyguncular, kaçtı. Bu sırada şüphelilerin yüzünü de gören Yavuz, vaziyeti polise bildirdi. Polis, iki şüphelinin kimliklerinin belirlenip, yakalanması amaciyla çalışma başlattı.

‘SOPAYI ALDIM VE VURDUM, ardindan KAÇTILAR’

Olayı laf eden kuyumcu Alaattin Yavuz, “Çarşaflı iki kişi evvel kapının önüne geldi. Tezgaha bakıyorlardı. Kapıya doğru gittikçe seslendim. ‘Buyurun bacım’ dedim. ardindan yüzüklerin içinde bulunduğu kutuyu çıkarttım, tezgaha koydum. Ama baktım ki onlar tek o yana tek bu yana dükkanın içinde gidiyor geliyor, hiç konuşmuyorlar. Yüzüğü işaret etti ve fiyatını el işaretiyle sordu. bendeniz de 300 Lira olduğunu söyledim. Ondan ardindan baktım birisi silahı çıkardı ve kabzasıyla kulağıma vurdu. Ondan ardindan ötekisi de av tüfeğini çıkardı ve o da vurmaya çalıştı. bendeniz de yerdeki sopayı aldım ve vurdum, ondan ardindan kaçtılar. hükümet yetkililerine sesleniyorum. Bunlar yakalansın. Yüzleri açılsın ve bunları her biri görsün” dedi.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir