• facebook
  • twitter
  • googleplus

Kanada 1 Milyon Göçmen Kabul Edeceğini Açıkladı

  • Ocak 12, 2019
  • 0

Kanada hükümeti, üç sene içinde tek milyondan çok göçmen onay edeceğini açıkladı.

3 YILDA tek MİLYON GÖÇMEN İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve yurttaşlık Bakanı Ahmed Hussen’in parlamentoya sunduğu raporda bulunan bilgilere göre, 2019’da 330 bin, 2020’da 341 bin, 2021’de de 350 bin kişinin onay edilmesi planlanıyor.

Kendisi de tek göçmen var olan Somali kökenli Hussen, “Büyük ölçüde, tarihimiz süresince kapılarımızı açtığımız göçmenler sayesinde Kanada hepimizin keyfini çıkardığı kuvvetli ve canlı tek memleket haline geldi.” dedi.

Hussen, tertemiz göçmenlerin Kanada’nın nüfusunun yaşlanması ve doğum oranlarının düşmesinden kaynaklanan sorunlarına çözüm olacağını ve ülkenin işgücünü büyüteceğini söyledi.

Ahmed Hussen, “Kanada, yabancıların ırk, miliyet, etnik köken, renk, inanç ve cinsiyetine göre değerlendirilmediği, ayrımcılığı reddeden ilkelere dayalı göçmenlik programıyla kontrollü göçte hayat lideri.” dedi.

KANADA’DA HER 5 KİŞİDEN BİRİ GÖÇMEN

37 milyon nüfuslu Kanada’daki her beş kişiden biri göçmen. 1990’dan bu yana ülkeye altı milyondan çok göçmen geldi.

CNN televizyonu, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve başka Bir hayli Batılı ülkenin göçmenleri sınırlamaya çalışırken Kanada’nın kapılarını tertemiz yerleşimcilere açtığına dikkat çekti.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump, tek sene evvel ABD’nin “Haiti, Afrika veyahut eş b.k çukuru ülkelerden göçmen onay etmesini istemediğini’ söylemişti.

2017 bilgilerine göre AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ nüfusunun takriben 13,7’si memleket dışında doğan kişilerden oluşuyor. 2016’da bu nispet 13.5’ti.

BBC
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir