• facebook
  • twitter
  • googleplus

Hastalığı Nükseden Arda Kural, Son Haliyle Sevenlerini Üzdü

  • Ocak 12, 2019
  • 0

2012 seneninde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılarak rehabilitasyon gören ve kendisine Psikonevroz teşhisi konulan meşhur oyuncu art Kural’ın rahatsızlığının tekrar nüksettiği argüman edildi. Ses sanatçısı ve yazar onur Akay, Arda Kural’la alakalı tek ova kaleme alarak Kral’ın rahatsızlığının tekrar nüksettiğini yazdı.

“BİTKİN BİR ŞEKİLDE DOLAŞIYOR”

Ünlü oyuncunun metrobüste çekilmiş resimlerini da yayınlayan Akay, “2008 seneninde nihayet filminden parasını alamayınca çöküntüye girmişti Arda Kural… Önceleri rehabilitasyon olmayı onay etmemişti. 2012 seneninde ise Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin K2 Servisi’ne yatırılmış ve Kural’a ‘Psikonevroz’ teşhisi konulmuştu. Arda, gün içinde üç ilaç kullanıyordu ve tekrar işi ile alakalı gelişmeler yaşayınca vaziyeti iyiye gitmeye başlamış ve düzelmişti. ama projelerde yer bulamayan Arda’nın hastalığı tekrar nüksetti ve bitkin tek şekilde metrobüslerde ve minibüslerde dolaşıyor. Günlerdir aynı kazağı giyiyor, telefonunu dahi kullanamıyor. yasamsal medya adresleriyle dahi ev arkadaşı ilgileniyor.” ifadelerini kullandı.

“YAPIMCILARA DA YAZIKLAR OLSUN”

Arda kaide amaciyla yapımcılara seslenen meşhur sanatçı onur Akay, “Bir asama yakışıklılığı ile toy kızların hayallerini süsleyen Arda Kural’a, Türkiye’de tek projede yer verecek yapımcı yok mu şimdi? Yapımcılara da yazıklar olsun! Arda, şizofren değil ve rehabilitasyon sonrası düzelebilecek tek hastalığı var. ama sevenlerinin ve yapımcıların onu yalnız bırakmaması ve sabırla destek vermesi gerekli!” dedi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir