• facebook
  • twitter
  • googleplus

Fransa’nın Başkenti Paris’teki Fırında Patlama: 2 Ölü, 47 Yaralı

  • Ocak 12, 2019
  • 0

Fransa’nın başkenti Paris’in merkezindeki tek apartmanın giriş katındaki fırında alana gelen patlamada iki kişi öldü, 47 kişi yaralandı. Dünyaca meşhur Paris Opera Binası ve meşhur alışveriş merkezleri Galeries Lafayette ve Printemps’in bulunduğu 9’uncu bölgedeki patlamanın derhal peşinden mevzubahis fırında yangın çıktı. olay adina çok sayıda itfaiye derhal sevk edildi.

PATLAMA FIRINDA alana GELDİ

Paris’in merkezindeki fırında alana gelen patlamada apartmanın giriş katı Tamamiyle perişan oldu, patlama çevre binalardan da duyuldu.Yerel medya,fırında alana gelen patlama sonrası, çevre dükkanlarda da hasar oluştuğunu, polisin, ‘bölgeden ırak durun ve yolları aciliyetli durum ekipleri amaciyla açık bırakın çağrısı’ yaptığını duyurdu.

“GAZ KAÇAĞINDAN KAYNAKLANDI”

Gaz sızıntısı hasebiyle alana geldiği bildirilen, patlamanın yangına da kapı araladığı ifade edildi.

2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ, 47 KİŞİ YARALANDI

olay adina çok sayıda itfaiye derhal sevk edildi. Alevlerin yakındaki sokaklara da sıçradığı patlamada iki kişi hayatını kaybederken 47 kişi de yaralandı.

İÇİŞLERİ BAKANI AÇIKLAMA YAPTI

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Vaziyetin denetim altına alındığını ve 200 itfaiyeciyle yangına müdahale edildiğini kaydetti. İki helikopter de yaralıları kurtarmak amaciyla çalışmalara destek verdi.

İşte olay yerinden evvel görüntüler;

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir