• facebook
  • twitter
  • googleplus

Erol Bedir: Keşke lige ara verilmeseydi

  • Ocak 12, 2019
  • 0

2’nci yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Kayserispor’da reis Erol Bedir, medya mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kampın yarın biteceğini ve Kayseri’ye döneceklerini belirten Bedir, “Pazartesi bugünü tek sponsorluk anlaşmamız var, ondan ardindan salı bugünü Akhisarspor ile kupa mücadelesi oynayacağız, dahada ardindan Antalya’ya art gelip kampımızın geri var olan bölümünü tamamlayacağız. ardindan Antalya ve Akhisarpor’la oynayıp Kayseri’ye döneceğiz. tertemiz tek mücadele, tertemiz tek heyecan tekrar başladı. Sezon başında yaptığımız kampta 23-24 oyuncuyla lige başlamıştık. Şimdi de tekrar iki sakat dışında lige tam kadro başlayacağız. Keşke lig arası verilmeseydi, dahada iyiydi diye düşünüyoruz. nihayet üç maçtaki performansımızla ligdeki en iyi takımlardan birisiydik. bütün sakatlarımız ve cezalılarımız art dönmüştü ama yapacak tek şey yok, dönem arası geldi. Çalışmalarımıza ayni ritimde devam ettik, evvel resmi mücadeleyle birlikte allahın izniyle bunun meyvelerini görürüz” ifadelerini kullandı.

“ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MAÇLARINI ÖNEMSİYORUZ”

reis Bedir, “Ziraat ülkemiz Kupası maçlarını mı, lig maçlarını mı dahada çok önemsiyorsunuz” sualine şöyle cevap verdi: “Kayserispor forması ile çıktığımız her mücadele önemli. Hafta sonu gazozuna mücadele yapsak o dahi önemli. İlk oynayacağımız mücadele hangisi ise o bizim amaciyla en önemlisi. Elimizdeki kadro sakatlık veyahut karar olmazsa ikisini de birlikte götürebilecek kalitede ve güçte. Hocamız da aynı şeyi düşünüyor ama yarın ne olur ne biter, aradan geçen 3-4 hafta sonrasında hangi kulvar bizim amaciyla ön plana çıkar, dahada da netleşir diye düşünüyorum. bu erken amaciyla mühim var olan salı bugünü oynayacağımız kupanın birinci ayağı.”

“HER FUTBOLCUMUZA TEKLİF OLABİLİR”

dönem arası tasima döneminde takımdan ayrılan Rajko Rotman ile alakalı konuşan Erol Bedir, “Gitmesini istemezdik. Rotman’ın opsiyonu vardı, 200 bin avro yatırırsa hür kalabilirdi. Şu anda başka oyuncularımızın sözleşmelerinde de bunun için eş maddeler var. her biri kullanabilir, kullanılırlarsa hoşnut oluruz, mesele yok. Rotman, bu hakkını kullandı, parasını yatırdı ve ayrıldı. Yatıran kulübe de hayırlı olsun, kendine de hayırlı olsun, Kayserispor’a da hayırlı olsun. Bizim amaciyla her oyuncu değerli, gitti diye kötü demeyiz, veyahut geldi diye dünyanın en iyisi demeyiz. Rotman’la alakalı olarak, 200 bin avro az tek rakam değil mi? diye sorulabilir. Maaşı 300 bin var olan tek oyuncuya da çıkış bedeli 200 bin avro olur. Biz gitmesini istemezdik ama o öyle tek karar verdi, saygı duyduk” diye konuştu.

“31 ocakta MALİ MİLAT”

ülkemiz Futbol Federasyonu (TFF) ve ülkemiz Bankalar Birliği’nin (TBB) kulüplerin mali yapılarının güçlendirilmesi yerine attıkları adımları değerlendiren reis Bedir, şunları söyledi: “31 ocakta mali milat. ahenk gösteren ücret sorunlar, sporcu yetiştirmekteki sorunlar, yönetimsel sorunlar, taraftar sayısını azalması ile alakalı meseleler ile alakalı tek sıkıntı var. Yöneticilerin sınırsız borçlanarak fütursuz harcamalar var. tek de yasal sıkıntılar var. Biri dernek, biri şirket biri borsaya açılmış şirket, biri yarı şirket yarı dernek. O nedenle bu işin çözülmesi lazım. 31 ocakta 2019’da takımların kime ve ne vakit borcu var belirlenecek. Komisyona verilecek. Her kulübe göre mali yapılanma yapılacak. Bütçeler düşecek, borçlanma yükü düşürülecek. Gelirlerin hatri sayilir büyüklükte tek bölümü borçlara gidecek. Bunun kanuni tek yükümlüğü yok. Yapmazsan takim karar alacak. tasima yapamayacak. Puanı silinecek. takim karar almasın, bu uygulamada takim başkanları ve müteselsil üyeler sorumlu olsun. Kimse bendeniz istikbal borçlanırım olmazsa giderim denmesin. Diyelim ki bendeniz federasyonun dediğini yaparda borçlanmaz transferimi ona göre yaparsam başka takim yapmazsa sıkıntı olur. bendeniz kurala uyar 5 milyon Lira ile tasima yaparsam, başka takim 15 milyon Lira borçlanıp tasima yaparsa bendeniz onla birlikte rekabet edemem. Bu durum yasalaşırsa, müeyyideleri belirlenirse çok fazla kazanç istek eden yabancılar ülkemize gelmez. Gelmezse ne olur? O vakit biz tabana yayılırız. Türk gençlerini futbola dahada basit kazandırırız. en iyi hocaları altyapılara alırız. Bu ulusal takımada yansır. spontane tek yabancı sınırlandırması gelmiş olur. Başlarda zorlukları olsa da bu yapılan Türk futbolu amaciyla nihayet derece faydalı olacaktır.”

DHA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir