• facebook
  • twitter
  • googleplus

Bakan Albayrak: Köprü Geçiş İhlalleri İçin Cezalarda İade Süreci Başladı

  • Ocak 12, 2019
  • 0

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 02.11.2016- 31.12.2018 tarihleri arasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş ihlalleri ile mağdur var olan yurttaşa müjdeli tek havadis verdi. Albayrak, Twitter üzerinden yaptığı izahta cezalarda art iade sürecinin başladığını söyledi. Mağdurlar art iade amaciyla 28 Şubat’a civarindan vergi dairelerine müracaat yapılabilecek.

KONU MECLİS’E TAŞINMIŞTI

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden araç sınıfları itibarıyla kullanılması yasak olduğu halde defaatle geçen ve cezaların çok ardindan gelmesi hasebiyle çok borç çıkarılan yurttaş isyan etmişti. Mağdurlarla tek araya toplanan TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Başkanı Binali Yıldırım tek sefere mahsus cezaların iptal edileceğini belirmişti. mevzu Meclis’e taşınmış ve alınan karar doğrultusunda cezalar iptal edilerek, cezayı ödeyenlerin parasının art iade edileceği açıklanmıştı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ta bu erken Twitter hesabından yaptığı izahta cezalarda art iade sürecinin başladığını söyledi.

Bakan Albayrak mesajında şunları söyledi:

PARALAR İADE EDİLECEK

“02.11.2016- 31.12.2018 tarihleri arasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden araç sınıfları itibarıyla kullanılması yasak olduğu halde geçiş yapan araçlara ait olarak çıkarılan kanun uyarınca yönetimsel kazanç cezası verilmesi koşul olan kişilere;

-İdari kazanç cezası verilmeyecek

-Verilmiş olanlara tebliğ edilmeyecek

-Tahsil edilen yönetimsel kazanç cezası tutarları art iade edilecek

29 MART’A civarindan İADELER TAMAMLANACAK

Başvurular en yakın vergi dairesinden saglamak edilecek müracaat dilekçesi ile 28.02.2019 tarihine civarindan yapılabilecek. 29.03.2019 tarihine civarindan iadeler tamamlanacak.

BAŞVURU DİLEKÇESİ ne türlü HAZIRLANACAK

Vergi dairesine, bankalara veyahut PTT’ye yapılmış ödemeler için, motorlu taşıtlar vergisi yönünden bağlı bulunan vergi dairesine hitaben ve Karayolları genel Müdürlüğü sanal POS’u üzerinden veyahut KGM çeki hesabına yapılmış ödemeler amaciyla Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Veraset ve Harçlar Vergi Dairesine hitaben hazırlanacaktır.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir