• facebook
  • twitter
  • googleplus

AÖF sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek? 2019 AÖF sınav giriş belgesi (final sınavı) nasıl alınır?

  • Ocak 12, 2019
  • 0

AÖF Başka bir deyişle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde evvel asama heyecanı 12 – 13 ocakta tarihlerinde yapılacak final sınavlarıyla sona erecek. Öğrenciler ve refakatçiler AÖF sınavının saat kaçta başlayıp, kaçta biteceğini araştırıyor. Ayrı olarak Daha imtihan giriş dokümanını almayan öğrenciler AÖF imtihan giriş dokümanını saglamak etmeye çalışıyor. İşte 2019 AÖF sınavına değin bütün detaylar…

AÖF SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK, KAÇTA BİTECEK?

AÖF final sınavı ülkemiz genelinde bütün imtihan merkezlerinde erken evvel oturumu saat 9.30’da, 2. oturumu ise öğleden ardindan saat 14.00’da yapılacak. Sınavlar Cumartesi ve sektör günleri dört oturumu seklinde yapılacaktır. Öğrencilere, imtihana gireceği her ders amaciyla 20 Sual sorulacak, 30’ar dakika imtihan süresi verilecektir.

AÖF sınavlarının erken oturumu 09.30’da başlayıp 11.30’da sona erecek. İkinci oturumu ise 14.00’te başlayıp 16.00’da sona erecek.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ne türlü ALINIR? 2019

AÖF imtihan giriş dokümanını https://aof.anadolu.edu.tr/anasayfa/default.aspx adresi üzerinden öğrenci otomasyonuna giriş yaparak bilgilerinizi doldurmanızın derhal peşinden alabilirsiniz. imtihan giriş dokümanı almadan imtihana katılım mümkün değil.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

 

AÖF SINAVINA GİRERKEN GEREKLİ var olan BELGELER NELER?

AÖF yasamsal medya adresi üzerinden yaptığı uyarıyla, imtihana girerken adayların yanında bulundurması koşul olan dokümanları hatırlattı. AÖF’ün izahı şöyle:

“Adaylar imtihana girebilmek amaciyla “Sınav Giriş Belgesi” ile “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi”ni (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi olabilitesi çok pasaport, Türk vatandaşlığından müsaadeyle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu dokümanların eksikliği vaziyetinde adaylar imtihana alınmamalıdır. “

AÖF SINAVLARINDA KULLANILABİLECEK HESAP MAKİNELERİ

Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır.  ters halde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir