• facebook
  • twitter
  • googleplus

Kars’ta Vatandaşların Saçları ve Sakalları Buz Tuttu

  • Ocak 11, 2019
  • 0

doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük sema sıcaklığı, sıfırın altında 28 derece ile Kars’ta ölçüldü.

Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, havanın parçalı ve az bulutlu geçmesi öngörülen bölge genelinde Ayrı olarak buzlanma, don ile yer yer sis ve pus yaşanması bekleniyor. sema sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi beklenen alanda rüzgar, ayrım yönlerden hafif esecek.

KARS’TA TERMOMETRELER EKSİ 28’İ GÖRDÜ

Gece en düşük sema sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Tunceli ve Iğdır’da 8, Erzincan’da 16, Erzurum’da 20, Ağrı’da 24, Ardahan’da 26 ve Kars’ta 28 derece kaydedildi. Günün maksimum sıcaklıklarının ise Iğdır’da 7, Tunceli’de 1, sıfırın altında olmak üzere Erzincan’da 1, Kars ve Erzurum’da 4, Ağrı ve Ardahan’da 5 derece olması olasılık ediliyor.

KAR KALINLIĞI 91 SANTİME ULAŞTI

alanda kar kalınlığı Ağrı’da 34, Ardahan’da 28, Erzurum’da 27, Erzincan’da 12, Kars’ta 10, kayak merkezlerinden Palandöken’de 91, Sarıkamış’ta 80, Ergan’da 60, Konaklı’da 55 ve Yalnızçam’da 39 santimetre ölçüldü.

Yetkililer, bölge genelinde buzlanma ve don ile pus ve sis beklendiğinden, yaşanabilecek negatifliklere karşı titiz ve sakinimli olunmasını istedi.

Kaynak: AA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir