• facebook
  • twitter
  • googleplus

İstanbul’da İntihar Eden Japon Turist, Arkasında İki Mektup Bıraktı

  • Ocak 11, 2019
  • 0

İstanbul Fatih’te Japon tebaalı kadın turist, kaldığı otel odasında intihar etti. Kendini odasında bulunan su borularına kabloyla bağlayarak asan Japon turist, intihar etmeden evvel hemide İngilizce ayni vakitte da Japonca not bıraktı.

OTEL ODASINDA İNTİHAR ETTİ

Olay, saat 13.00 sıralarında Fatih Hocapaşa mahallesi Dervişler yol üzerinde bulunan tek otelde alana geldi. İddiaya göre, otel rezervasyonu bu erken bitecek var olan Japon tebaalı Sion Hata’yı (30) uyarmak amaciyla 4. katta bulunan odasına giden otel görevlileri kapıyı çaldı. Kapının açılmaması üstüne otel görevlileri vaziyeti zabita ekiplerine bildirdi. zabita ekipleri otel odasının kapısını açtığında Sion Hata’yı odasında su borularına kabloyla asılmış halde buldu.

JAPONYA KONSOLOSLUĞUNDAN YETKİLİLER olay YERİNE GELDİ

olay adina gelen zabita ekiplerinin bildirmesi üstüne durum Cumhuriyet Savcılığına aktarıldı. Ayrı olarak intihar eden Hata’nın ailesine bildirilmesi amaciyla Japon Konsolosluğundaki görevliler bilgilendirildi. Otel odasında analiz uygulamak amaciyla de bölgeye olay yeri analiz ekibi çağrıldı. olay yeri analiz ekipleri yaptıkları incelemede otel odasında bulunan kabloları delil torbasına koyarak incelemek üzere götürdü. Otel önüne gelen Japon görevliler de zabita ekiplerinden bilgi alarak vaziyeti Japonya’ya bildirmek üzere olay yerinden ayrıldı. Savcının incelemesinin derhal peşinden Hata’nın cenazesi Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

JAPONCA VE İNGİLİZCE NOT BIRAKTI

Sion Hata’nın intihar etmeden evvel tek not kağıdına hemide İngilizce ayni vakitte da Japonca tek not bıraktığı öğrenildi. İngilizce notta zabita ekiplerine hitaben intihara kalkıştığını ve kendini tanıttığı öğrenilirken, otel yetkililerine de teşekkür etti. Japonca notta ise bay arkadaşıyla problemleri olduğu amaciyla bunun benzeri tek şeye kalkıştığını ve cenaze merasiminin yapılmasını istemediği bilgilerine ulaşıldı.

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir