• facebook
  • twitter
  • googleplus

CHP ve İYİ Parti Yerel Seçimler İçin Malatya ve Kahramanmaraş’ta da Uzlaşı Sağladı

  • Ocak 11, 2019
  • 0

cumhuriyet milletçe partisi ve İYİ Parti’nin 31 Mart mahalli seçimlerinde yapacakları iş birliği Malatya ve Kahramanmaraş’ın eklenmesiyle büyükşehirlerde 23’e yükselirken, iki parti 20 şehirde de uzlaşı sağladı.

14 İLDE CHP’Yİ DESTEKLEYECEK

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, İYİ Parti CHP’nin elindeki var kent belediyeleri var olan Çanakkale, Burdur, Giresun, Kırklareli, Edirne, Yalova, Sinop ve Zongundak’ın dışında Kırşehir, Bolu, Erzincan, Artvin, Bilecik ve Bartın’da da CHP’yi destekleyecek.Böylece İYİ Parti’nin CHP’yi destekleyeceği kent belediye sayısı 14 oldu.

Meral Akşener-Kemal Kılıçdaroğlu

20 İLDE İŞ BİRLİĞİ YAPACAKLAR

cumhuriyet milletçe partisi ise Kırıkkale, Isparta, Düzce, Nevşehir, Afyonkarahisar ve Osmaniye’de İYİ Parti’yi destekleyecek. bunun için göre gelinen nihayet aşamada iki parti arasında sağlanan uzlaşmada toplaminda 20 şehirde işbirliği yapılacak.

23 BÜYÜKŞEHİR’DEKİ İLÇELERDE DE BÜYÜK ORANDA UZLAŞILDI

alinan bilgiye göre iki parti arasında işbirliği yapılacak 23 büyükşehire ait ilçelerde de hatri sayilir büyüklükte oranda uzlaşı sağlandı.

ORDU’DA İSMİ GEÇEN İDRİS NAİM ŞAHİN TEPKİLERE neden OLDU

silahlı güç amaciyla İdris Naim Şahin’in adinin geçmesi tepkilere neden olurken cumhuriyet milletçe partisi kaynakları, Şahin adinin gündeme hiç gelmediğini savundu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir