• facebook
  • twitter
  • googleplus

5 Kişiyi Öldüren Sanık Mahkemede “Pişmanım” Dedi

  • Ocak 11, 2019
  • 0

Sivas’ın Şarkışla kazasinda izdivaç etmek istediği kızın ailesinden 3, tek bakkal dükkanında da iki kişiyi tüfekle vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Fırat Yurdakul, evvel duruşmada pişman olduğunu belirterek, “Yakalanmasaydım annemi ziyaret edip intihar edecektim” dedi.

5 sefer MÜEBBET HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Sivas’ın Şarkışla kazasina bağlı Ortaköy Köyü’nde çobanlık yapan Fırat Yurdakul(28), 21 Mart 2018’de izdivaç etmek istediği Pınar Ezgi Esen’in babası Tarık(50), dedesi İbrahim ve babaannesi Cennet Esen ile köy bakkalı Celal Koral ve erkek çocuğu Taylan Koral’ı av tüfeği ile vurarak, öldürdü. Cinayetlerin derhal peşinden gasbettiği araçla kaçan Fırat Yurdakul, Kahramanmaraş’ın Göksun kazasinda yakalandı. Yurdakul ile alakalı öldürdüğü her kişi amaciyla birer sefer olmak üzere toplaminda 5 sefer müebbet mapus cezası istemiyle dava açıldı.

“TETİĞE ne türlü BASTIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Davanın evvel duruşması bugün, Sivas 1’inci Ağır karar Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya yakalanmis maznun Fırat Yurdakul, Trabzon Beşikdüzü T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Ses ve görsel Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Celal Koral’ın yakınlarının gözyaşlarına hakim olamadığı duruşmada ifadesi alınan Yurdakul, yaşananların spontane geliştiğini söyledi. Yurdakul, “Olaydan ani çok vakit evvel Pınar’ı aradım. Babası Tarık’la konuşmasını, izdivaç etmemiz amaciyla inandirma etmesini söyledim. İkna olmazsa, ‘kaçıp gidelim’ dedim. Pınar kaçmak istemedi. sonrası vakit babasını aradım. Telefonda beni tehdit etti, astı, kesti. ‘Buraya gelirsen seni öldürdüm’ dedi. Beni öldüreceklerini söylüyorlardı. bendeniz de kendimi savunmak amaciyla yanıma tüfek almıştım. olay bugünü akşam saatlerinde hanelerinin önünden geçiyordum. haneden çok sesler geliyordu. Balkona çıkarak, dinledim. Beni dövmeyi, öldürmeyi ardindan da bahçeye gömmeyi planlıyorlardı. O sırada Tarık’ın annesi balkona çıktı, beni gördü. ‘Namussuz burada bizi mi dinliyorsun?’ diyerek, beni iteledi. Seslere Tarık çıktı. O sırada elimdeki tüfek, Tarık’a doğru ateş aldı. Annesi üzerime atlayınca tüfek tek sefer dahada ateş aldı. Babasının hanede yorganların altında birşeyler aradığını görünce, arkamdan vurmasın diye ona da ateş ettim. bendeniz tetiğe nasıl bastığımı hatırlamıyorum” dedi.

“KÜFÜR ETTİĞİ İÇİN ÖLDÜRDÜM”

üç kişiyi öldürdükten ardindan olay yerinden kaçıp bakkala gittiğini belirten Yurdakul, şöyle konuştu: “Bakkalda Celal amcaya bana sigara ve bira vermesini, parasını tek kaç vakit ardindan vereceğimi söyledim. Bana argo etti, ‘Borçların var, evvel onları ver’ dedi. ‘İki bira amaciyla bunları Niçin söylüyorsun’ diyerek, ona da ateş ettim. erkek çocuğu Taylan sesi duyarak, geldi. Elimdeki silahı almaya çalıştı, ona da sıktım.”

“İNTİHAR ETMEK İSTEDİM, PİŞMANIM”

5 kişiyi öldürdükten ardindan hayatına kıymak istediğini öne süre gelen Fırat Yurdakul, “Sonra kendime sıkmaya karar verdim. Annem Gaziantep’teydi, nihayet sefer annemi görüp öyle kendimi öldürmek istedim. Bakkaldan çıkarken arabanın anahtarlarını gördüm. Arabayı alıp yola çıktım. Kahramanmaraş’ta beni yakaladılar. Cinayetlerin pişmanlığını yaşıyorum. tek hayat de pişman olacağım” dedi.

“YALAN SÖYLÜYOR”

Duruşmada ifade veren Celal Koral’ın erkek çocuğu Mustafa Koral ise maznun Yurdakul’un yalan söylediğini ifade ederek, “Markete gasp ve cinayet amaciyla gitti. yalan söylüyor. emeli para, sigara ve oto alıp gitmekti” dedi.

Duruşmada dinlenen tek başka şahit da “Tamamen tasarlanmış tek cinayet. şuurlu olarak, katliam uygulamak amaciyla gitti. İbrahim Esen’in silah aradığını söylüyor. yalan söylüyor. Bakkala da gasp amaciyla gitti. Gittiği yollar dağ yolu. Çok kullanılan tek yollar değil. Cinayeti dahada evvel tasarlamış. Cinayetten ardindan kameralara ’30 sene yatar çıkarım’ diyordu, onu dahi hesaplamış” şeklinde konuştu. İfadelerin derhal peşinden duruşma ertelendi.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir