• facebook
  • twitter
  • googleplus

ABD: Gelin bizi hack’leyin!

  • Aralık 4, 2018
  • 0

ABD sema Kuvvetleri, bu çerçevede etik hacker’ların güvenlik açıklarını saptamaya çağrı edildiği tek bug (böcek/ hata) arama armağanı programı başlattı.

Hack the Air Force 3.0 (Hava Kuvvetlerini hack’le 3.0) isimli programla, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ sema Kuvvetleri, dijital zırhındaki çatlakları alana çıkarmak emeliyle etik ‘hacker’lardan yardım istek ediyor, açıklarını bulanlara ise kazanç armağanı veriyor.

Söz konusu program, 191 ülkeden Bir hayli etik hackerin katılımıyla gerçekleştirilen ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Federal hükümeti tarafından bugüne civarindan başlatılan en hatri sayilir büyüklükte bug arama armağanı programı.

Bu programa hepsi kayıt olarak onay verilen 600 civarindan ak şapkalı hacker katılabiliyor. Küresel antivirüs ve web güvenliği kuruluşu ESET, bu enteresan etkinliği mercek altına aldı.

HACK PENTAGON!

Hava Kuvvetlerini hack’le programının kökleri, “Hack the Pentagon” tasarısına dayanıyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ müdafaa Bakanlığı, teknoloji sektöründeki eş programları misal alarak Nisan 2016’da bu teşebbüsün deney sürecini başlattı. O tarihten beri müdafaa Bakanlığı, Ayrı olarak “Hack the Army” ve “Hack the Marine Corps” programlarını da başlattı.

Hack the Air Force 3.0, yakın vakitte sema Kuvvetleri’nin kendisinin bulut altyapısına taşıdığı müdafaa Bakanlığı uygulamalarına odaklanıyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ müdafaa Bakanlığı ile Silikon Vadisi’nin güçlerini birleştirdiği HackerOne bug mükafat platformu tabanlı bu girişim, 19 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sonuçların ise yakın vakitte açıklama etmesi bekleniyor.

300’DEN çok AÇIK BULUNDU

Hava Kuvvetleri CTO’su Wanda Jones-Heath yaptığı açıklamada, “Hack the AF3.0, sema Kuvvetleri’nin kendisinin ağına değin ağırbaşlı riskleri tespit ederek güvenlik açıklarını tedbire konusundaki kararlılığını temsil ediyor” dedi.

HackerOne tarafından yayınlanan yakın tarihindeki tek rapora göre, her ikisi de 2017’de gerçekleştirilen nihayet Hack the Air Force organizasyonlarında 300’den çok güvenlik açığının tespit edildiği ve katılımcılara bu kapsamda 230 bin dolardan çok kazanç armağanı dağıtıldığı belirtildi.


önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir