• facebook
  • twitter
  • googleplus

10 Yaşındaki Eren, Görme Engelliler İçin Mesafe Sensörlü Baston İcat Etti

  • Aralık 4, 2018
  • 0

Sakarya’nın Kaynarca kazasi Hacı Osman Akgün Ortaokulu öğrencilerinden 10 yaşında olan Eren Can Pestil’in yaptığı, görme engelliler amaciyla ara sensörlü baston, üç Aralık hayat Engelliler bugünü amaciyla hazırlanan hususi tek kısa filmle tanıtıldı.

Sakarya Kaynarca kazasinda bulunan Hacı Osman Akgün Ortaokulu öğrencilerinden üç Aralık hayat engelliler Günü’nde anlamlı etkinlik.

Sakarya ili Kaynarca kazasi Turnalı köyünde bulunan hacı Osman Akgün ortaokulu öğrencileri üç Aralık hayat Günü’nde hayat engelliler gününde tasarladıkları robotu Bilişim öğretmeni Beytullah Öztürk ile Müdür yardımcısı Hüseyin Özdemir koordinesinde kısa film çekerek tanıttılar.

ÖĞRENCİLER İCADA “GÖREN GÖZ” ADINI VERDİ

Öğrenciler görme Özürlü sahislarin tehlikelere karşı evvelce ikaz veren ve “gören göz” ismini verdikleri robot tasarladılar.

KISA FİLM İLE TANITILDI

Tasarladıkları robot, riskli yerlerdeönceden ikaz vererek kullanan kişiyi uyarıyor ve tehlikelere karşı koruyor.

Öğrenciler yaptıkları bu robotu ise çektikleri anlamlı kısa filmle tanıttılar ve engellilere karşı farkındalık yaratmaya çalıştılar.

YARDIM BEKLİYORLAR

kendisinin imkanlarıyla bunun benzeri tek icadı alana çıkaran minik öğrenciler, verilecek destek sonrasında dahada anlamlı ve faydalı icatlar da alana çıkaracaklarını dile getirdiler.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir