• facebook
  • twitter
  • googleplus

Genç İş Adamı Coşkun Çetin, R10’nun En Büyük Hissedarı Oldu

  • Kasım 20, 2018
  • 0

Bilişim sektörünün Türkiye’de gelişmesinde, büyük faydası bulunan Coşkun Çetin, yaptığı işler ve yatırımlar ile bugün Türkiye’nin en önemli webmaster forumunun da sahibi oldu. 2013 yılında R10.net’te yapmış olduğu melek yatırımın ardından, 2018 yılı itibari ile en büyük yatırımcısı oldu ve yönetimin başına geçti. Megatrhost.com’un kurucusu olan ve Türkiye’de bugüne kadar milyonlarca siteye ev sahipliği yapan host şirketinin, hiç bir şikayet almadan, sadece müşteri memnuniyetine yönelmesi, dünya bilişim şirketleri arasında da söz sahibi olmasına imkan sunmuştur. Coşkun Çetin, aynı durumun R10.net için de geçerli olduğunu belirterek, dünya genelinde sayılı olan forum siteleri arasında ilk 100’de yer alan ve Türkiye’nin en iyi webmaster platformu olmasından dolayı, yatırımlarını buraya yönelttiklerini belirtiyor.

R10.Net’e Neden Yatırım Yapıldı ?

Webmasterler içerik üreterek, yeni internet siteleri kurarak, Türkiye’de internetin gelişmesine büyük katkı sunarlarken, bugün Türkiye’de ki melek yatırımcılarının da burada ki webmasterleri takip etmeleri ve tabii ki yatırım yapacakları kişileri ve iş kollarını belirlediklerini anlatıyor Coşkun Çetin. Yatırımlarını da doğru alanlara yapmanın ve gelişmekte olan bilişim sektörünü, Türkiye’de en iyi yerlere getirerek, dünya genelinde söz sahibi olması için gelişmeler yapacaklarını da açıkladılar.

Coşkun Çetin’in Yatırımları

İnternet kullanımı dünyada oldukça yaygın bir haldeyken, internet sitelerinin, cep telefonu uygulamalarının yapımcıları genel olarak Amerika, Avustralya, Hindistan ve Türkiye’den çıkıyor. Türkiye’de yapmış olduğu projeleri dünyaya pazarlarken, buna ön ayak olmanın şerefini yaşayan Coşkun Çetin, sadece sunucu hizmetleri ve webmaster topluluğu alanında değil, ayrıca cep telefonu uygulamaları alanında da yatırımlarının olduğunu belirtiyor. Ayrıca Çetin, turizm alanına da yatırımlar yaparak, otel ve beach club gibi projelerini de hayata geçiriyor.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir