• facebook
  • twitter
  • googleplus

Belediye Başkanı, “İnsanlık Ölmemiş” Dedirten Yaşlı Adamı Makamında Ağırladı

  • Kasım 14, 2018
  • 0

Tokat’ta çöp konteynerlerinde poşet içinde altın bularak polise teslim eden ihtiyar erkek o vakit yaşadıklarını Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na anlatarak, “Kul hakkı”, çoluğumuzun çocuğumuzun kursağından geçmesin “haram” dedim. erkek çocuğuma verdim polise teslim etmesini istedim” dedi.

ÖRNEK DAVRANIŞI yasamsal MEDYADA olay OLDU

Çay semtinde ikamet eden evli ve üç bebek babası Ahmet Mermer (63) çöp konteynerlerinden atık kağıt, plastik toplayarak geçimini sağlarken, Yolbaşı Camii yakınlarında konteyner içinde takriben tek hafta evvel poşete sarılmış vaziyette iki çeyrek altın ile ziynet eşyaları bulmuştu. Bulduğu ziynet eşyalarını hiç düşünmeden polise teslim eden İhtiyar adamın misal davranışı yasamsal medyada ve ulusal basında geniş yer bulmuştu.

BELEDİYE BAŞKANI MAKAMINDA AĞIRLADI

Duyarlılığı ile misal var olan ihtiyar adamı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu makamında konuk etti. hasbihal havasında geçen ziyarette Ahmet Mermer, altını nasıl bulduğunu anlatarak, “Çoluğumuzun çocuğumuzun kursağından geçmesin “Kul hakkı”, “haram” dedim. erkek çocuğuma verdim polise teslim etmesini istedim” diye konuştu.

“SİZİN GİBİ İNSANLAR OLDUKTAN ardindan SIRTIMIZ YERE GELMEZ”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise misal davranışından dolayı ihtiyar adamı kutlama ederek, “Ahmet amca, Allah razı olsun. bendeniz seni yıllardır tanıyorum, alın terinle geçinen her manada güç şartlarda yaşayan tek insansın. Öyle temiz yüreğin var ki, şu yaptığın misal olusturacak tek hareket. Gençlere de anlatılması lazım. İşte bunun benzeri insan nasıl olur, hakikat vatandaş, doğru dürüst tek insan nasıl olur? İnan bunu sen bize çok iyi şekilde anlattın. Gözlerimiz yaşardı. Allah razı olsun. Sizin benzeri yurttaslar olduktan ardindan Türkiye’de de Tokat’ta da sırtımız yere gelmez. Bizde her vakit senin yanındayız” diye konuştu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir