• facebook
  • twitter
  • googleplus

Erdoğan’ın ‘Mezarlarını Kazıyorlar’ Dediği PYD Tünelleri Ortaya Çıktı

  • Kasım 12, 2018
  • 0

pkk terör örgütü PKK’nın suriye uzantısı PYD unsurlarının dahada evvel Zeytin Dalı Harekatı’nda kazdıkları tünellerin benzerini Münbiç etrafında bulunan çok noktaya yapmaya çalıştıkları görüntülendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,geçtiğimiz günlerde mevzu hakkinda yaptığı açıklamada, “Şimdi de Münbiç’in çevreninde hendekler kazıyorlarmış, evet, doğru mezarlarını hazırlıyorlar.” demişti.

O KAZILAR GÖRÜNTÜLENDİ

Suriye’de PKK-PYD pkk terör örgütüne aza teröristler dahada evvel Zeytin Dalı Harekatı öncesi Afrin ve etrafında oluşturdukları tünellerin tek benzerini uygulamak amaciyla Münbiç etrafında harekete geçti. Teröristler, şehrin kırsalında bulunan çok noktalarda tek aracın kolayca girebileceği şekilde tünel kazıları başlattı.

HAKİM TEPELERDE BEKLİYORLAR

Teröristler, geçtiğimiz günlerde Münbiç ve etrafına hendek kazarken görüntülenmişti. yasadisi grupların yapmaya çalıştıkları tünellerin ayrım edilmesinin derhal peşinden geçtiğimiz hafta bu bölge ateş altına alınmış ve teröristler bu bölgedeki çalışmalarını durdurmuştu. ama teröristler oluşturdukları noktalarda beklemeye ayni ritimde devam ediyor.

ERDOĞAN: MEZARLARINI KAZIYORLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde zaptiye ve kıyı Güvenlik Akademisi Stadyumu’nda yaptığı konuşması sırasında, Mümbiç konusuna da değinerek şunları söylemişti:

“Şimdi de Münbiç’in çevreninde hendekler kazıyorlarmış, evet, doğru mezarlarını hazırlıyorlar. Mezarlarını hazırlıyorlar. Bize çok iş bırakmayacaklar anlaşılan o.” demişti.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir