• facebook
  • twitter
  • googleplus

Uçak bileti satın alırken tavsiyeler

  • Ekim 20, 2018
  • 0

Günümüzde yaygın olarak tercih edilen havayolu ulaşımı uçak bileti alımları açısından değerlendirildiğinde dikkat edilmesi gereken birçok hususun olduğu görülmektedir. Satın alınacak biletlerin mutlaka öncesinde karşılaştırılmasının yapılması, biletleri alırken belirli kriterlere dikkat edilmesi tavsiyeler arasında yer almaktadır. Promosyonlu bilet alımları yapmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında havayolu firmalarının kurumsal sitelerinin incelenmesi, kampanyalar hakkında bilgi alınması, sosyal ağlardan firmalarla ilgili promosyonların takip edilmesi, e-bülten ve mobil uygulamalarla takiplerin sağlanması gerekmektedir. Daha geniş anlamda bilgi sahibi olunması için tüm Uçak Firmaları sitelerinde bulunan fiyat alarmı seçeneğinin kurulması önerilmektedir. Böylelikle gidilecek olan yer için en uygun fiyatların zamanında bilgi mesajı olarak telefona düşmesi mümkün olmaktadır. Bu tür uygulamalar sayesinde bütün akıllı cihazlara anında bilgi düşmektedir.

Tüm farklı yöntem alternatifleri sayesinde gidilecek yönlere uygun fiyatlı biletlerin bulunması mümkün olmaktadır. Yan sıra Ucakbileti karşılaştırması yapan arama motorları tüm detayları ile birlikte en ucuz tarife hakkında bilgi vermektedir. Bu oldukça avantajlı bir seçenek olduğu için mutlak suretle uygulanması tavsiye edilmektedir. Uygun tarifelerin bulunması halinde erken rezervasyon işleminin yapılması önerilmektedir. Böylelikle anında alınan biletin fiyatında ciddi indirimler meydana gelmektedir. Belirli zaman aralıklarında talep oluşturulduğunda en ucuz fiyata alım gerçekleştirmek mümkündür. Kampanyalara bağlı olarak düşüşe geçen bilet fiyatları sürekli olarak takip edilmelidir. En düşük döneminde de alımının gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır. Promosyonlu biletlerin takip edilmesi ve dikkatle yapılması oldukça önemli detaylar arasında yer almaktadır. Bunun dışında tarihlerin seçimi de önem taşımaktadır. Satış noktaları tercih edilirken zamanlamanın ve kampanyaların takip edilmesi önem taşımaktadır. Bilet fiyatlarının en ucuz olduğu dönemleri bilerek alımın bu dönemlere denk getirilmesi önem taşımaktadır.

Uçuş tarifelerini incelerken ve satın alma sırasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlardan daha net bahsetmek gerektiğinde; havayolu şirketlerinin internet sitelerinin oldukça işe yaradığından bahsetmek mümkündür. Yanı sıra belirli bir komisyonla satış yapan online sitelerden de alım yapılabilmektedir. Havayolu şirketlerinin ofisleri, havalimanındaki uçak şirketi merkezleri, mobil uygulamalar, çağrı merkezleri, mobil uygulamalar, e-bülten, fiyat alarmı, havayolu şirket sosyal ağları takip edilmesi gereken alanlar olarak belirtilmektedir. Bütün alanlarda yakın takip başlatılması ile uygun tarifelere rastlamak mümkündür. Satışlar online olarak site üzerinden banka kartı ya da kredi kartları ile gerçekleşmektedir. Bunun için satın alma işlemleri öncesinde kartların hazır olması gerekmektedir. Güvenlik önlemleri sırasında mobil hatta gönderilen güvenlik mesajı ve diğer mesajları için cep telefonunda bulunması önerilmektedir. Daha düşük fiyatlarla satın alam işlemleri için yurt içi uçuşlarda ortalama 21 gün önce yurt dışı uçuşlarda ise 4 ile 6 ay öncesinden rezervasyon yapılması sağlanmalıdır. Yanı sıra daha ucuz uçuş dönemlerine seyahat planının yapılması da diğer öneriler arasında bulunmaktadır. Sizde istediğiniz gibi Uçak Haberleri siteleri takip ederek, hava yolunda ki gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir