• facebook
  • twitter
  • googleplus

Bakan Varank Hürkuş’un deneme uçuşuna katıldı

  • Eylül 19, 2018
  • 0

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk Havacılık ve feza Sanayii AŞ’nin (TUSAŞ) tesislerini ziyaret etti.

Bakan Varank, TUSAŞ yönetim heyeti Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat, TUSAŞ genel Müdürü Prof. Dr. esas Kotil ve başka yetkililerden sema Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilecek 15 adet Hürkuş’un seri imalatı ve T625 genel kasıt helikopterinin evvel uçuşu ile alakalı bilgi aldı.

11 DAKİKALIK deney UÇUŞU

Varank, Hürkuşların her vakit itinali olarak yapılan deney uçuşlarından birine de katıldı. TUSAŞ test pilotu Murat Özpala komutasında Hürkuş ile icra edilen 139’uncu uçuş, yer seviyesinden maksimum 8 bin feet yükseklikte gerçekleştirildi. ara ara çok hızlı pasaj geçişler ile stall manevraları yapılan deney uçuşu 11 dakika sürdü.

Bakan Varank Hürkuş'un deney uçuşuna katıldı

“HÜRKUŞ İLE GURUR DUYUYORUM”

Varank, dahada ardindan 6 Eylül’de evvel uçuşunu gerçekleştiren türk mali helikopter T625’i inceledi. TUSAŞ tesislerinde süre gelen başka projeleri de inceleyen bakanimiz Varank, ”Hürkuş’un ulusal imkan ve kabiliyetlerle geliştirilmiş ve üretilmiş olmasından dolayı gurur duydum. Semalarımızdaki sema araçları her geçen vakit dahada fazlası kendisinin imkanlarımızla ürettiklerimizden oluşuyor. Bu ülkemiz amaciyla mühim tek güçlenme vesilesi. Ülkemizin müdafaa ve havacılık sanayiinde kat ettiği ara gurur veren düzeydedir. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar ile bu tabloyu taçlandırmak istiyoruz. Burada da yetkililerimizle konuştuk.

Bakan Varank Hürkuş'un deney uçuşuna katıldı

“İZLEMEK İSTEYENLERİ TEKNOFEST İSTANBUL’A çağrı EDİYORUM”

Hürkuş, gençlerimizin yakından görmesi ve tanıması amaciyla TEKNOFEST’de olacak. Bu ulusal gururumuzu izlemek isteyenleri TEKNOFEST İstanbul’a çağrı ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank Hürkuş'un deney uçuşuna katıldı

Uçuş döneminden evvel Varank’a kaptan Özpala ve ekibi tarafından eğitim verildi. Eğitimi dikkatle dinleyen Varank’ın oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

Bakan Varank Hürkuş'un deney uçuşuna katıldı

Bakan Varank Hürkuş'un deney uçuşuna katıldı

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir