• facebook
  • twitter
  • googleplus

GAÜ’den ek tercihte burs imkanı

  • Eylül 7, 2018
  • 0

KKTC’nin evvel üniversitesi var olan Girne Amerikan Üniversitesi, 50. seneye doğru ilerlerken, evvel yerleştirmelerde sunmuş olduğu; yüzde 50, yüzde 25 ve yüzde 20’lik evvel seçenek burslarına ek olarak, GAÜ haklar Fakültesini ek yerleştirme ile seçenek edecek öğrenci adaylarına, evvel üç tercihlerine yüzde 25 burs imkanı sağlıyor.
Konuyla alakalı GAÜ’den yapılan açıklamada, ek yerleştirmelerde GAÜ haklar Fakültesini; evvel üç tercihlerinde bulundurdukları taktirde, yüzde 25 burs kazanacakları ifade edildi. Bunun yanında evvel tercihlerde sunmuş olduğu (Eczacılık ve Pilotaj Bölümleri hariç), evvel tercihe yüzde 50, 2. tercihe yüzde 25, üçüncü tercihe yüzde 20 burs imkanınında ayni ritimde devam ettiği anlatilan açıklamada, amaçlarının üniversiteye yerleşmeyen öğrenci kalmaması olduğu ve beynelmilel eğitim fırsatından herkesin faydalanması olduğu vurgulandı.

Geleceğin hak sağlayıcılarını bekliyor

Konuyla alakalı GAÜ haklar fakültesinden yapılan izahta ise, 2018-2019 Akademik senesi ile birlikte, yenilenen ve güçlenen akademik kadrosu ile bünyesine tertemiz öğrencileri bekledikleri belirtilirken, uyguladığı üst düzey eğitim sistemi ve kalitesi ile adından dahada sık laf ettireceği ifade edildi. GAÜ haklar Fakültesinin, Emele erişmek amaciyla kullanılan metot itibariyle farklılıklarının olduğu bildirilen açıklamada, kendisinin alanında donanımlı şuurlu akademisyenler ile, güven, seviye ve huzur içinde konumlandırılmış fiziki mekanlarda, sevgi ve alakayla yaklaştıkları öğrencilere; akademik ve yönetimsel kadroları ile her biçimde sorunlarını karşılamaya baz alinarak tertipli tek çalışma içinde oldukları söylendi. Ayrıca, öğrencilerin disiplinli, dürüst ve gayretli gayretlerini ödüllendirmenin ise, en hatri sayilir büyüklükte emelleri olduğu vurgulandı.

Ayrıca, GAÜ haklar Fakültesi olarak; eğitim anlayışlarının; öğrencilerin, haklar bilgilerini, haklar bilinci ve haklar ahlakı ile taçlandırdıkları tek eğitim olduğu anlatilan açıklamada, öğrencilerin, ailelerinden kendilerine emanet olduğu ve öğrenci memnuniyeti amaciyla ellerinden geleni yaptıkları ifade edildi.

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir