• facebook
  • twitter
  • googleplus

İzmir, konut satışlarında İstanbul’u 10’a katladı

  • Ağustos 31, 2018
  • 0

Doğanın içinde yatay yapılaşmanın hakim olduğu ev projeleri, İzmir’in seçenek edilmesinde mühim etkenlerden biri olarak görülüyor.

Her sene takriben 1,5 milyon konutun satıldığı Türkiye’de doğayla dahil içe hayat alanları vatan içi göç hareketlerini de etkiliyor. nihayet senelerde Ege Bölgesi’ne gösterilen ilgi, bunun en mühim örneği. TÜİK verilerini inceleyen online PR ajansı BültenGönder.in, İstanbul ve Ankara’dan İzmir’e göç edenlerin nihayet 5 senede yüzde 40 arttığını açıkladı. hatri sayilir büyüklükte şehirlerdeki hayat kalitesinin düşmesi, insanları dahada yaşanabilir alternatiflere yöneltiyor. İzmir, 2017 seneninde 127 binden çok göç aldı. İzmir’den İstanbul’a göç edenlerin sayısı nihayet 5 senede yüzde 9 azalırken, İstanbul’dan İzmir’e göç edenlerde yüzde 50 artış görüldü. Bu göç hareketinin sonucunda, İzmir’deki ev satışları nihayet 5 senede yüzde 16 büyüme göstererek İstanbul ve Ankara’yı arkada bıraktı” dedi.

Türkiye’de her sene itinali olarak yükselen ev satışlarıyla alakalı dikkat cazip gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’nin en kalabalık iki şehri var olan İstanbul ve Ankara çevre sehirlere göç verirken, İzmir ise en çok alaka gösterilen şehirlerden biri oldu. Yapılan araştırmaya göre, nihayet 5 senede İzmir’deki ev satışlarında yüzde 16 büyüme görülürken, Ankara’da bu nispet yüzde 9, İstanbul’da ise yüzde 1,5 oldu. İzmir’in 2020 seneye civarindan asgari 150 bin kişilik tertemiz göç almasının bekleniyor.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir