• facebook
  • twitter
  • googleplus

Göz çevresinde mor hale olanlar dikkat

  • Ağustos 17, 2018
  • 0

 

Estetik ameliyatlardan ardindan kliniğine müracaat eden en yoğun hasta kisi grubunun göz çevresi mor halesi olanlar olduğuna dikkat çeken Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Türker Özyiğit, rakun göz kombinasyon Rehabilitasyonu ile alakalı veriler verdi.

Hasta grupları ile alakalı bilgi veren Op. Dr. Türker Özyiğit, ”Birinci hasta kisi grubu ergenliği Daha bitirmiş genetik tek yapı olarak karşımıza çıkan göz çevresi yumuşak dokunun yoksun olduğu grup; 2. grup ise ortada ıslak ve üzerinde uykusuzluk, pc karşısında vakit geçirme, içki ve sigara kullanımı benzeri vaziyetlerde sekonder var olan hasta kisi grubu. Bu 2. grupta Ayrı olarak erken uyandığında gözler özellikle şiş, günün ilerleyen saatlerinde şişliğin azalması benzeri vaziyetler görülür. asagi ve üst göz kapaklarının fasya dediğimiz gerginlik sağlayan yapılarının yaşla birlikte gevşemesi neticesi alana çıkan tek aging durumdur” dedi.

‘Total göz kapağı gençleştirme’ işleminin iki hasta kisi grubunda da yapılabileceğini belirten Op. Dr. Özyiğit, ”İlk olarak denetim ile mevzuların tespit edilmesi gerekir. Zira rehabilitasyonda ”şu merhemi kullan geçer” denilen tek rehabilitasyon seçeneği yok. özellikle asagi göz kapağı kisminda volüm kaybı olup olmadığının tespit edilmesi gerekir” diye konuştu.

Op. Dr. Özyiğit, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti: ”Eğer volüm kaybı var ise bunu adina koymak lazım. Bu iki şekilde yapılıyor. Birincisi; hastanın kendisinin yağı alınıp tespit edecek tek işlemden geçtikten ardindan gereksinim var olan bölgelere enjekte ediliyor. Bu işlemde veren bölge olarak çoklukla göbek bölgesi kullanılıyor. tasima edilen yağın rengi sarımtırak olduğu amaciyla mor rengi düzeltmede dahada etkilidir. İkinci seçenek ise ziya dolgusu denilen dolgu enjeksiyonudur. Bu işlemin avantajı ise rastgele tek anestezi ihtiyacı olmadan uygulanabilmesidir. Işık dolgusu enjeksiyonunun teknik detayı, derin plana yapılmasından geçmektedir. ama bu derin plan, anatomi iyi bilinmezse kabul görmeyen neticeleri da beraberinde getirebilir. Bu sebepten dolayı bu işlem, bölgenin anatomisine hakim var olan plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır”.

Göz etrafındaki tek başka problemin ise ‘mor renk’ olduğunu belirten Op. Dr. Özyiğit, ”Mor renk Başka bir deyişle ‘rakuneye’ tedavisinde kremler-merhemler işe yaramamaktadır. Bu soluk, damardan yoksun, yorgun görünen bölgedir. Buradaki kan damarlarını aktive ederek ve ciltte sıkılaştırma sağlanarak, Ayrı olarak tertemiz kollajen sentezi oluşumunu tetikleyerek ve çoklukla eşlik eden torbalanma problemini göz önünde bulundurarak düzeltilebilir” şeklinde konuştu.

Lazerli işlemlerin çoklukla seanslar seklinde yapıldığına değinen Op. Dr. Özyiğit, ama her insanın değişik olduğunu, ten rengi, iyileşme potansiyeli ve lazere verilen yanıtın insandan insana farklılık gösterdiğini söyledi.

Işık dolgusu veyahut yağ transferinden bağımsız olarak yapılan lazer seanslarına ayni ritimde devam edilmesinin gerekebileceğini laf eden Op. Dr. Özyiğit, ”Ortalama 2-3 aylık aralıklarla seansın ayni ritimde devam ettirilmesi dahada faydalı olabilir. Uygulamadan derhal ardindan hafif şişlik görülebilir. derhal buz rehabilitasyonuna başlamak ve üç vakit süresince buz uygulamak gerekir. iki ayda ağırbaşlı tek gençleşme görülmeye başlanır. Aldığı bu görünümün derecesine göre sonraki aylardaki beklenti olasılık edilebilir ve vaziyete göre tamam veyahut ayni ritimde devam kararı verilir. Yapılan işlem 3-4 gün içinde ayrım edilmeyecek vaziyete gelecektir. Lazerin bu alanda asıl sağladığı kazanım Başka bir deyişle etki mekanizması kollajenstimulasyonudur. Bu da bilindiği benzeri gerilme ve gençlik sağlamaktadır” açıklamasında bulundu.

Her uygulama sonrası tek ilerleme olacağını ama yüzde 100 netice elde faktörün mümkün olmadığını söyleyen Op. Dr. Özyiğit, iki ıslak grubu amaciyla değişik rehabilitasyon alternatifleri uyguladıklarını belirtirken, ortada ıslak grubu amaciyla ameliyatlı alternatifleri dahil ettiklerini vurguladı. Op. Dr. Özyiğit, sigara alışkanlığı, uykusuzluk, gözlerin aşırı yorulması, karbonhidrat ağırlıklı, rafine gıdalarla beslenme ve kilo alıp verme benzeri nedenlerden dolayı göz çevresi gençleştirme uygulamalarından ardindan problemin tekrar nüks edebileceğini söyledi.
 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir