• facebook
  • twitter
  • googleplus

Prof. Dr. Arslan: “Üniversite tercihi, insan hayatının dönüm noktalarından birisidir”

  • Temmuz 17, 2018
  • 0

GAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan yaptığı açıklamada, Üniversite seçenek döneminin üniversite eğitiminin Hem de insan hayatının en mühim dönüm noktalarından biri olduğunu ve aday öğrencilerin netlikle aldıkları puanlara göre istek ettikleri ve alaka duydukları bölümü seçenek etmeleri gerektiğini söyledi.

“Okudukları kitaplar sayesinde iyi noktalara geleceklerdir”

Arslan konuşmasının devamında, “Benim eğitim ve kariyer hayatımda ki en mühim nokta köy öğretmenliğinden üniversite dekanlığına ulaşmamdı. Bunu da okuduğum kitaplara borçluyum. Öğrencilerimize öneri olarak nereye giderlerse gitsinler nerede olurlarsa olsunlar netlikle yanlarında kitap bulundursunlar. Öğrenciler okudukları kitaplar sayesinde eğitim ve kariyer açısından iyi noktalara geleceklerdir” dedi.

“Hedefimiz düşünen, araştıran, sorgulayan öğretmenler yetiştirmek”

Prof. Dr. Arslan sözlerini şöyle tamamladı:“Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak 2018-2019 tertemiz akademik seneye hazırlıklarımız bütün hızıyla ayni ritimde devam ediyor. Eğitim Fakültemizin tertemiz kontenjanları açıklanmış umarım tekrar en çok seçenek edilen bölümlerden olacağız. GAÜ Eğitim Fakültesi ulusal ve beynelmilel standartlarda eğitim veren ve 30 sene üzerinde tek geçmişe sahiptir. Fakülte olarak en mühim hedefimiz; öğrencileri, deneyimli ve canli kadromuzla düşünen, araştıran, sorgulayan ve yargılayan öğretmenler olarak yetiştirmenin yanında, KKTC’de, Türkiye’de ve Dünyanın her yerinde görev alabilecek organizasyon ve yetkinlikte yetiştirmektir” Diye konuştu .

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir