• facebook
  • twitter
  • googleplus

Bursaspor 3 futbolcuyu kadrosuna kattı

  • Temmuz 7, 2018
  • 0

Afyonkarahisar’da kamp yapan Bursaspor, bu erken üç tertemiz oyuncuya imzasini attırdı. tek otelde düzen eden imzasini merasimine Bursaspor takim Başkanı Ali Ay da katıldı. reis Ay, transferlere ayni ritimde devam edeceklerini belirterek, “3 tertemiz arkadaşımızla sözleşme yapacağız. Badji’yi Zati hepiniz biliyorsunuz. Bizi çok uğraştırdı. Araya çok değişik menajerler girdi. Anderlecht’le belli tek süre mesele yaşadık. bendeniz burada özellikle Badji’ye çok teşekkür ediyorum.

Çünkü, çok karakterli tek duruş sergiledi. ‘Ben Bursaspor’dan başka hiçbir kulüpte oynamayacağım. Gerekirse Senegal’e giderim’ dedi. Bu civarindan istekli olmasaydı netlikle bu iş olmazdı. Burada menajeri Piere ve Serhat kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Onlar da karakterli duruş sergiledi ve gece yarısı Anderlecht’ten müspet cevap geldi. Bonservisini aldık. Badji’nin menajerlik ve bonservis hepsi dahil, takriben 880 bin avro maliyeti var. üç yılık anlaşma yaptık. O da, ‘Başkanım Bursaspor, benim amaciyla ayrı tek kulüp. bendeniz menajerlik ücreti de almak istemiyorum’ dedi. Aytaç’ı bize getirdi. Ve onla da sözleşme yapacağız. Türk oyuncularla netlikle Euro, bazında anlaşma yapmayacağız. Türk Lirası bazında anlaşma yapacağız. Anlaşmamız 2 1 senelik olacak. Onun da maliyeti üç milyon 564 bin lira. Yüzde 80’i garanti para, yüzde 20’si mücadele başı olacak. Bunun içinde imza, bonservis ve menajerlik parası yok. bendeniz hemide kendisine ayni vakitte da Engin Kırkpınar kardeşimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Atasanov’u Mustafa hocamız alalım dedi”

Ay, Atasanov’un Makedonyalı ve toy tek oyuncu olduğuna işaret ederek, “Onu da Mustafa hocamız alalım dedi. İleri de bize çok yararı olur dedi. Onu da bu şekilde bitirmiş olduk. Kendisine de 100 bin Euro, yetiştirme parası vereceğiz. Aylık da 20 bin Euro’ya bizimle imzasini attı. Ayrı olarak da Aytaç Kara’nın hür kalma maddesi olarak da üç milyon avro sözleşmesinde yazıyor. Badji’nin de sözleşmesinde Avrupa’ya giderse 2,5 milyon Euro, Çin’e giderse de dört milyon avro hür kalma maddesi var. Kendilerine bendeniz tekrar teşekkür ediyorum. Ailemize hoş geldiniz diyorum. İnşallah bu sene çok dahada başarılı oluruz. bütün taraftarlarımızla heyecanlı ve iyi oynayan tek Bursaspor seyrettiririz. Bunun amaciyla iş veriyoruz” dedi.

Badji: “Bursaspor’da olmaktan çok mutluyum”

Bursaspor’un çok hatri sayilir büyüklükte ve tarihi tek takim olduğuna değinen Badji, “Bursa, çok sevdiğim tek şehir. Hedefim her vakit bu takım amaciyla maksimumu saglamak ve takimi olabilecek en yükseğe çıkarmak. Burada Sahiden tanıdığım oyuncular var. İyi kaliteli oyuncular var. Bunlardan biri de Aytaç. geçen sezon tertemiz Malatyaspor’da iyi tek performans sergiledi. başka istikbal oyuncularla birlikte iyi tek sezon geçirip Daha önceki sezonları unutturabileceğimizi düşünüyorum. Artık tertemiz tek sezon başladı. Daha önceki zamanlar arkada kaldı. Burada bana güvenen ekibe ve hocaya teşekkür ediyorum. Görüşmelerde başka takımlar da vardı. Ama bendeniz sözümü tutmak ve şerefimi savunmak istedim. Para, benim amaciyla beşeri değerlerin arkasında gelir. bendeniz de bu sözümü tutup Bursaspor’a geldim” ifadelerini kullandı.

“Hep birlikte bu hatri sayilir büyüklükte camiayı ayağa kaldıracağımıza inanıyorum”

Aytaç kara da iyi düşünceleri amaciyla Badji’ye teşekkür ederek, kendisinin kıymetli ve mühim tek oyuncu olduğunu kaydetti. kara sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sezon iyi tek ahenk içinde takım olarak Bursaspor’u dogruluk ettiği yere getiririz. Başkanımın da dediği benzeri Trabzonspor’dan bonservisimi elime almıştım. Görüştüğümüz 4-5 takim vardı. Ve Bursaspor’dan Parasal manada dahada çok öneri getiren takımlar vardı. Ama benim şu anki önceliğim Parasal değildir. Zira ben, hedefi var olan tek futbolcuyum. Bu hedeflerime de allahın izniyle Bursaspor’a katkı vererek, ardindan da A ulusal Takım formasıyla sırtıma geçirerek gerçekleştiririm. Hep birlikte bu hatri sayilir büyüklükte camiayı ayağa kaldıracağımıza inanıyorum. Çok mühim ve kıymetli oyuncular var takımın içerisinde. tertemiz istikbal arkadaşlarımız da olacak. Hep birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum. Zati beni yakından tanıyanlar bilir. Bursaspor camiası benim amaciyla önemlidir. Sahiden de hep oynamak istediğim tek kulüptür. Allah’a şükür bugüne kismet oldu. O taraftarın Bursapor’a desteği, Bursa’nın arkasında olması Sahiden ileri iten tek güç olmuştur. Bu sene de taraftarımız her vakit arkamızda oldukça, bendeniz sahamızda hiçbir sıkıntı yaşayacağımıza inanmıyorum. İnşallah bu sene hep birlikte oluruz.”

Makedon oyuncu Atanasov da Bursaspor’da evinde benzeri hissettiğini ve bunun çok iyi tek his olduğunu söyledi.

Büyük tek takim var olan Bursaspor’u çok sevdiğini aktaran Atanasov, “Burada iyi günler geçirmek istiyorum. Şu anda iyi tek sezon geçirmek amaciyla sıkı çalışıyoruz. Taraftarlarımızı da mutluluk dolu etmek amaciyla iyi çalışıyoruz” dedi.
İmza merasiminin derhal peşinden Bursaspor takim Başkanı Ali Ay ile oyuncular el sıkışarak toplu resim çektirdiler.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir