• facebook
  • twitter
  • googleplus

Küçük Eylül

  • Temmuz 4, 2018
  • 0
Türkiye, Eylül ile Leyla’nın yasını tutuyor. Ankara Polatlı’da 22 Haziran Cuma bugünü sokağa oynamaya çıkan ama dahada ardindan havadis alınamayan 8 yaşında olan Eylül Yağlıkara’nın ölümü Türkiye’nin gündemine oturdu. serisinin jandarmaya ve AFAD yetkililerine havadis vermesi neticesi yapılan arama çalışmalarında minik kız bulunamamıştı. dahada sonrasında ise komşu Uğur Koçyiğit’in diktiği direğin altında minik Eylül’ün cesedi bulunmuştu. Tutuklanan Uğur Koçyiğit’in, bütün kanıtlar aleyhine olmasına karşın konuşmamakta direndiği belirtildi.

Bursa’da yaşayan İbrahim ve Şerife Yağlıkara çiftçi, yaz tatili amaciyla memleketleri Polatlı kazasi Uzunbeyli Mahallesi’ne geldi. Burada, Yağlıkara çiftinin üç çocuğundan en küçüğü Eylül, 22 Haziran Cuma bugünü öğle saatlerinde arkadaşları ile birlikte oyun oynamak amaciyla haneden çıktı. En nihayet hanelerinin yanındaki yolda bisiklet yarisi sürerken görülen Eylül art dönmeyince ailesi, dışarı çıkarak çocuklarını aramaya başladı. Arama çalışmaları netice vermeyince, durum jandarmaya bildirildi. İhbar üstüne köye çok sayıda asker, AFAD ekibi ve hususi tek ekip derhal sevk edildi. 7 vakit süresince havadan ve karadan yürütülen aramalara karşın minik kızın izine rastlanmadı.

Olayla alakalı yürütülen çalışmalar kapsamında Yağlıkara serisinin komşusu Uğur Koçyiğit tutuklandı. Jandarma, Uğur Koçyiğit’in el konulan otomobilinde bulunan tek saç teli ile yıkandığı saptanan art koltukları ve paspasları kriminal laboratuvarda incelendi. Eylül’ün yakınlarından alınan DNA örnekleriyle Koçyiğit’in aracının koltuğunun yıkanan bölümünde ve bulunan tek eldivendeki kan kirleri ile saç telinin uyuştuğu saptandı.

DİKTİĞİ DİREĞİN DİBİNDE KÜÇÜK EYLÜL

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir