• facebook
  • twitter
  • googleplus

Eğitim uzmanları: TYT’de fen ve sosyal soruları kolaydı

  • Temmuz 1, 2018
  • 0
YKS’nin evvel oturumu TYT Bir gün evvel yapıldı. Eğitim uzmanları, geometri, Türkçe ve inanç kültürü sorularının öğrencileri zorladığını, bunun için karşın yasamsal ve fen sorularının basit olduğunu söyledi.

Dün yapılan TYT’de Türkçe ve matematikte uzunca yazi sualleri hasebiyle öğrencilerin vakit meselesi yaşadığı, bunun için karşın yasamsal ve fen bilgisi sorularının ise basit olduğu Hem de geçmiş döneme göre dahada basit olduğu belirtildi.

Eğitim Uzmanı İlhan Sevin, matematikte geometri sorularının öğrencileri zorladığını, matematikte ise resimli, yoruma dayalı sualler olduğunu belirterek, “Öğrencilerden aldığımız bilgiye göre, genel itibariyle yoruma dayalı sualler çıkmış. Fen, fizik kimyada çok zorlamayan sualler olmuş. Tarihte çıkarımlı, yoruma dayalı, coğrafya da az bilgi ama yorum ağırlıklı sualler olmuş. Felsefe ve inanç kültüründe öğrencileri zorlayan sualler olmuş. Türkçe’de ise uzunca paragraf sualleri öğrencileri zorlamış görünüyor” diye konuştu.

‘Hocalara Geldik’ten onur Soğuk ise, öğrencilerin matematikte zorlandığını ifade ederek, şu verileri paylaştı: “Matematikte özellikle uzunca yoruma dayalı sualler olmuş ve öğrenciler süresi yetiştirmekte mesele yaşamışlar. Türkçe’de uzunca paragraf sualleri vakit sıkıntısına yollar açmış. Dilbilgisi yapılabilir düzeydi olmuş. Matematik ve Türkçe’de yazi sualleri zorlamış. yasamsal bilgile kolaymış. Çocuklar inanç kültürü ve felsefede zorlanmışlar biraz. Fen, fizik kimya geçen seneki YGS benzeri Hem de dahada basit olduğu istikametinde değerlendiriliyor. Öğrencilerden gelen haberler bu yönde…”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir